search
Udostępnij
Darmowa dostawa już od 100 zł
McDonough, ze swym wyczuciem szczegółów, przedstawia tę straszną, lecz dobrze znaną historię w atrakcyjny, świeży sposób. - Andrew Roberts, autor książki Wicher wojny. Nowa historia drugiej wojny światowej.
Dwuczęściowy Czas Hitlera to błyskotliwie napisana, bogato ilustrowana książka prezentująca nowe, unikatowe spojrzenie doskonałego
McDonough, ze swym wyczuciem szczegółów, przedstawia tę straszną, lecz dobrze znaną historię w atrakcyjny, świeży sposób. - Andrew Roberts, autor książki Wicher wojny. Nowa historia drugiej wojny światowej.
Dwuczęściowy Czas Hitlera to błyskotliwie napisana, bogato ilustrowana książka prezentująca nowe, unikatowe spojrzenie doskonałego historyka na wzlot i upadek Trzeciej Rzeszy. Tom pierwszy – Triumf – opisuje okres od dojścia Hitlera do władzy do pokonania Polski w 1939 roku. Tom drugi – Klęska – zaczyna się 1 stycznia 1940 roku i kończy już po samobójczej śmierci Hitlera. Wzbogacony o relacje świadków, materiały prasowe, listy i wspomnienia, uzupełniony fotografiami, ilustracjami i mapami tekst przenosi nas w czas rządów Hitlera i pozwala spojrzeć na podejmowane wówczas decyzje bez uprzedzeń wynikających ze znajomości późniejszych wydarzeń. Wizualnie i narracyjnie oba tomy Czasu Hitlera ożywiają dla nas ten kluczowy okres historii, ukazując go w nowym świetle.
Zarówno Triumf, jak Klęska dostarczają niemal encyklopedycznej wiedzy, a przy tym są doskonale udokumentowaną, świetnie napisaną opowieścią o jasnej, chronologicznej strukturze. Kwestionując wciąż istniejące mity na temat Hitlera i jego rządów, zachęcają czytelników do myślenia w nowy sposób: nie tylko o przeszłości, ale o teraźniejszości i przyszłości. Jeszcze długo te dwa domy Czasu Hitlera będą koniecznym punktem wyjścia do wszelkich dalszych badań nad Trzecią Rzeszą. - Debbie Killroy, Get History
„Wchodzimy […] w najbardziej decydujący rok w dziejach Niemiec” – zapowiedział Hitler w orędziu noworocznym wygłoszonym 1 stycznia 1940 roku. Trzecia Rzesza była u szczytu potęgi i mogło się wydawać, że nic nie przeszkodzi Führerowi w uczynieniu z niej supermocarstwa. W maju 1945 roku on sam już nie żył, a Niemcy znalazły się na dnie.
Frank McDonough udowodniając, że wiedza historyczna na temat Trzeciej Rzeszy wcale nie jest kompletna, skupia się na militarnym przebiegu i punktach zwrotnych drugiej wojny światowej, które miały kluczowe znaczenie dla Niemiec. Pokazuje stosunek nazistowskiej elity, oficerów, żołnierzy i cywilów do tego konfliktu i stopniowe załamywanie się niemieckiego społeczeństwa pod jego koniec. Pisze o ludobójstwie na niespotykaną wcześniej skalę. I przekonuje, że mimo ogromnych ambicji Hitlera i sukcesów militarnych w początkowej fazie wojny Niemcy tak naprawdę pozostały mocarstwem średniej rangi i nigdy nie miały szans na zwycięstwo w konfrontacji z połączonymi siłami aliantów.
Ta proza ma w sobie dyscyplinę naukową Kershawa, bystrość Evansa i sprawność pisarską Shirera. Ale wnosi też do tematu szczególną klarowność, która zbyt często ginie w akademickich rozważaniach. - Luke Daly-Groves, autor Hitler’s Death: The Case Against Conspiracy.
Mistrzostwo w dziedzinie historii nazistowskich Niemiec z ekspertem międzynarodowej sławy w roli wykładowcy. Mądre, świeże i przekonujące ujęcie tematu. Obowiązkowa lektura dla każdego, kto chce zgłębić dzieje Trzeciej Rzeszy. - Get History.
Niedostępny
Darmowa dostawa już od 100 zł
Na razie nie dodano żadnej recenzji.