WYDAWNICTWO Bez%20tytu%C5%82u_2.png-70%  

VIVA LA POLONIA. CUDZOZIEMCY W POWSTANIU STYCZNIOWYM 1863 R

VIVA LA POLONIA CUDZOZIEMCY W POWSTANIU STYCZNIOWYM 1863 R Ewa Liszewska, Bogumił Liszewski - Replika
search

    VIVA LA POLONIA. CUDZOZIEMCY W POWSTANIU STYCZNIOWYM 1863 R

    Ewa Liszewska, Bogumił Liszewski

    Replika

    9788376746685

    20.5 x 14.5

    224

    miękka

    Poświęcenie, które złotymi literami
    w księdze dziejów zapisane być powinno

    Na temat Powstania Styczniowego napisano wiele. Istnieją pamiętniki, luźne wspomnienia czy też wielotomowe monografie. Rzadko jednak wspomina się o tych, którzy przybyli spoza granic, niekiedy z daleka, by w imię wolności Polski rzucić wyzwanie zaborczemu imperium

    Poświęcenie, które złotymi literami
    w księdze dziejów zapisane być powinno

    Na temat Powstania Styczniowego napisano wiele. Istnieją pamiętniki, luźne wspomnienia czy też wielotomowe monografie. Rzadko jednak wspomina się o tych, którzy przybyli spoza granic, niekiedy z daleka, by w imię wolności Polski rzucić wyzwanie zaborczemu imperium cara.

    Wśród nich znajdowali się przedstawiciele wielu nacji: Włosi, Francuzi,Węgrzy, Rosjanie, Ukraińcy, Szwedzi, Niemcy, Serbowie, Chorwaci. Porzucili dotychczasowe, wygodne życie, aby wspólnie z Polakami walczyćo wolność Rzeczypospolitej.

    Dlaczego aż tylu cudzoziemców wzięło udział w polskim zrywie? Co nimi kierowało? Indywidualne motywy były różne, lecz każdemu przyświecała idea nadrzędna: pomóc słabszym i pokrzywdzonym w boju o swoje prawa. Walka o wolność uciśnionego narodu była dla nich nakazem moralnym.

    Grupa od kilkuset do kilku tysięcy cudzoziemców, którzy wzięli udziałw Powstaniu Styczniowym, odegrała rolę ogromną. Losy większości nie są znane, a biografie trudne lub niemożliwe do odtworzenia. Czas brutalnej walki nie sprzyjał pamiętnikarstwu, zaś historia przechowała pamięć o niewielu. Ogromna liczba pozostanie na zawsze anonimowa.

    Niniejsza książka przypomina tych wspaniałych, ofiarnych żołnierzy, którzy swą krwią zrosili pola bitew i miejsca straceń, a o których zachowała się choćby garść informacji. Oto portrety najbardziej zaangażowanych powstańców, którzy żadną miarą nie powinni popaść w zapomnienie.
    Ewa i Bogumił Liszewscy

    Małżonkowie z 26-letnim stażem. Pasjonują się historią Polski. Ich życiową misją jest budzenie patriotyzmu wśród Polaków.
    Autorzy trzech książek: Piękne Polki (2017) oraz Dzielne Polki (2013) i Polskie bohaterki (2009), a także licznych stron internetowych poświęconych m.in. niezłomnej polskiej sanitariuszce Danusi Siedzik „Ince” czy bohaterce powstania styczniowego Marii Piotrowiczowej, poległej w walce z Rosjanami w bitwie pod Dobrą w woj. łódzkim.

    Wspólnie napisali ponad sto artykułów biograficznych, traktujących o Polkach i Polakach zasłużonych w walce o wolność ojczyzny. Były one publikowane na łamach wielu gazet i magazynów, m.in. w: „Gazecie Polskiej Codziennej”, łowickim „Kwartalniku Historycznym”, „Tygodniku Płockim”, „Ziemi Łódzkiej”, „Expresie Australijskim”, „Kurierze Wileńskim”, brytyjskiej „Gazecie Polonijnej” i kanadyjskiej „Panoramie Polskiej”.

    czytaj więcej
    Produkt poekspozycyjny lub końcówka magazynowa.
    Może posiadać nieznaczne uszkodzenia (np. metki cenowe, przybrudzenia, zarysowania, zagięcia), które nie wpływają na funkcjonalność produktu.
      VIVA LA POLONIA CUDZOZIEMCY W POWSTANIU STYCZNIOWYM 1863 R Ewa Liszewska, Bogumił Liszewski - Replika
      12,56 zł
      35,90 zł
      Taniej o: 23.33 zł (-65%)

      Mamy na stanie 3 szt. i jesteśmy gotowi do wysyłki

      Wysyłamy w 24h + czas dostawy

      14 dni na zwrot produktu

      Koszty dostaw już od 8.90 zł

      Darmowa dostawa już od 100 zł

      Blik Przelewy24 GPay Visa Mastercard

      Recenzje

      Na razie nie dodano żadnej recenzji.

      Napisz swoją opinię

      VIVA LA POLONIA. CUDZOZIEMCY W POWSTANIU STYCZNIOWYM 1863 R

      Poświęcenie, które złotymi literami
      w księdze dziejów zapisane być powinno

      Na temat Powstania Styczniowego napisano wiele. Istnieją pamiętniki, luźne wspomnienia czy też wielotomowe monografie. Rzadko jednak wspomina się o tych, którzy przybyli spoza granic, niekiedy z daleka, by w imię wolności Polski rzucić wyzwanie ...

      Napisz swoją opinię