WYDAWNICTWO Bez%20tytu%C5%82u_2.png-70%  

MERITUM PRAWO PRACY 2016 Kazimierz Jaśkowski

MERITUM PRAWO PRACY 2016 Kazimierz Jaśkowski - Wolters Kluwer
search

    MERITUM PRAWO PRACY 2016 Kazimierz Jaśkowski

    Kazimierz Jaśkowski

    Wolters Kluwer

    9788326497346

    1496

    miękka

    15 x 24

    W jednej zwartej publikacji Czytelnik znajdzie kompleksowe informacje na temat indywidualnego i zbiorowego prawa pracy poczynając od momentu przyjęcia pracownika do pracy na ustaniu stosunku pracy kończąc.

    Omówiono zatem m.in. sposoby nawiązania stosunku pracy, rodzaje umów o pracę, elastyczne formy zatrudnienia, uprawnienia i obowiązki pracodawcy

    W jednej zwartej publikacji Czytelnik znajdzie kompleksowe informacje na temat indywidualnego i zbiorowego prawa pracy poczynając od momentu przyjęcia pracownika do pracy na ustaniu stosunku pracy kończąc.

    Omówiono zatem m.in. sposoby nawiązania stosunku pracy, rodzaje umów o pracę, elastyczne formy zatrudnienia, uprawnienia i obowiązki pracodawcy i pracownika, rozwiązanie stosunku pracy, problematykę zbiorowego prawa pracy, a także zatrudniania osób niepełnosprawnych, pracowników młodocianych, bezrobotnych oraz sposoby ich aktywizacji. W sposób przystępny przedstawione zostały zasady funkcjonowania przepisów prawa pracy w praktyce.

    Atutem jest ponadto poradnikowe ujęcie prezentowanej tematyki. Zastosowany w opracowaniu przystępny język, pozbawiony "żargonu" prawniczego pozwala na korzystanie z książki także osobom zajmującym się sprawami kadrowymi, które jednak nie posiadają wykształcenia prawniczego.

    W publikacji znajdą Państwo odpowiedzi na pytania:

    - Jak w prawidłowy sposób wypełniać obowiązki związane ze stosunkiem pracy?

    - Jaka jest różnica między zatrudnieniem pracowniczym a zatrudnieniem na podstawie umowy cywilnoprawnej i jakie są konwencje wyboru niewłaściwej podstawy zatrudnienia?

    - Jak ustalać nowe dopuszczalne limity w zawieraniu umów na czas określony?

    - Jakie są zasady udzielania urlopów związanych z rodzicielstwem po zmianach przepisów wchodzących w życie 2 stycznia 2016 r.?

    - Jakie przepisy stosować po 22 lutego 2016 r. do trwających umów o pracę - dotychczasowe czy zmienione?

    - Jak stosować inne przepisy pozakodeksowe, np. zawarte w ustawie o związkach zawodowych, ustawie o zatrudnianiu pracowników tymczasowych oraz ustawie o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy?

    W publikacji omówiono wszystkie zmiany w prawie pracy jakie miały miejsce od ostatniego wydania w grudniu 2014 r., w tym te najważniejsze, które wchodzą w życie 2 stycznia i 22 lutego 2016 r., a dotyczą:

    2 stycznia 2016 r.

    - zwiększenia uprawnień rodzicielskich pracowników;

    - włączenia dodatkowego urlopu macierzyńskiego do urlopu rodzicielskiego;

    - przyznania uprawnień rodzicielskich nowym kategoriom osób;

    - uproszczenia i uporządkowania przepisów kodeksu pracy związanych z urlopami z tytułu rodzicielstwa i opieki nad dziećmi.

    22 lutego 2016 r.

    - zmienionych zasad zawierania umów o pracę na czas określony poprzez wprowadzenie nowych limitów maksymalnego czasu trwania umowy (umów), który wynosi 33 miesiące oraz dopuszczalnej liczby tego rodzaju umów (maksymalnie trzy);

    - wypowiadania umów o pracę na czas określony, poprzez zrównanie długości okresu wypowiedzenia umowy o pracę na czas określony z okresami stosowanymi w przypadku wypowiadania umów na czas nieokreślony;

    - nowych obowiązków informacyjnych dla pracodawcy w przypadku stosowania takich umów;

    - dookreślenia specyfiki umów na okres próbny;

    - wprowadzenia nowego katalogu umów o pracę, poprzez wyłączenie z niego umowy o pracę na czas wykonania określonej pracy;

    - określenia konkretnych podstaw prawnych dla stosowanego w praktyce tzw. zwolnienia pracownika z obowiązku świadczenia pracy.

    W sposób przystępny przedstawiono także inne zmiany, w tym m.in.:

    - w zakresie przeprowadzania badań lekarskich pracowników - obowiązują od 1 kwietnia 2015 r.;

    - dotyczące przyznania większych uprawnień pracownikom-ojcom wychowującym dziecko, gdy musi on przejąć opiekę nad dzieckiem w wyniku zaistnienia sytuacji szczególnych powstałych po stronie matki będącej pracownicą, a nawet nie mającej takiego statusu - obowiązuje od 14 sierpnia 2015 r.;

    - wynikające ze zmiany stawki wynagrodzenia minimalnego za pracę w 2016 r.;

    - zmiany współczynnika ekwiwalentowego w 2016 r. wykorzystywanego przy obliczaniu ekwiwalentu pieniężnego za urlop wypoczynkowy.

    czytaj więcej
    Produkt poekspozycyjny lub końcówka magazynowa.
    Może posiadać nieznaczne uszkodzenia (np. metki cenowe, przybrudzenia, zarysowania, zagięcia), które nie wpływają na funkcjonalność produktu.
      MERITUM PRAWO PRACY 2016 Kazimierz Jaśkowski - Wolters Kluwer
      79,80 zł
      228,00 zł
      Taniej o: 148.2 zł (-65%)

      POŚPIESZ SIĘ OSTATNI EGZ. Mamy na stanie jesteśmy gotowi do wysyłki.

      Wysyłamy w 24h + czas dostawy

      14 dni na zwrot produktu

      Koszty dostaw już od 8.99 zł

      Darmowa dostawa już od 100 zł

      Blik Przelewy24 GPay Paypo Visa Mastercard

      Recenzje

      Na razie nie dodano żadnej recenzji.

      Napisz swoją opinię

      MERITUM PRAWO PRACY 2016 Kazimierz Jaśkowski

      Napisz swoją opinię