search
Udostępnij
Darmowa dostawa już od 100 zł
Prezentowana pozycja po raz pierwszy podejmuje w tak szerokim zakresie zagadnienie wpływu upadłości likwidacyjnej na zobowiązania upadłego z umów wzajemnych. Autor podjął próbę przedstawienia złożonej problematyki ustalenia dopuszczalnego na gruncie ustawy - Prawo upadłościowe i naprawcze zakresu ingerencji w wyznaczone prawem cywilnym zasady
Prezentowana pozycja po raz pierwszy podejmuje w tak szerokim zakresie zagadnienie wpływu upadłości likwidacyjnej na zobowiązania upadłego z umów wzajemnych. Autor podjął próbę przedstawienia złożonej problematyki ustalenia dopuszczalnego na gruncie ustawy - Prawo upadłościowe i naprawcze zakresu ingerencji w wyznaczone prawem cywilnym zasady wykonywania zobowiązań wynikających z umów wzajemnych.
Rozważania zawarte w kolejnych rozdziałach pracy wskazują, jakie umowy w postępowaniu upadłościowym, prowadzonym zwłaszcza w trybie likwidacyjnym, ulegają rozwiązaniu z mocy prawa, jakie pozostają nienaruszone, a los których jest uzależniony od decyzji organów postępowania lub drugiej strony umowy. Analizę przedmiotowego zagadnienia przeprowadzono w oparciu o metodę formalnodogmatyczną i porównawczą, także z uwzględnieniem orzecznictwa krajowego i zagranicznego.
W publikacji odnajdziemy próbę odpowiedzi na trudne pytanie, czy polskiemu ustawodawcy udało się określić zasady wyważonej ingerencji - albo inaczej mówiąc - ingerencji optymalnego kompromisu.
Adresaci:
Poczynione przez autora w tym zakresie ustalenia są interesujące nie tylko z teoretycznego punktu widzenia, ale przede wszystkim wykazują istotną doniosłość praktyczną, co czyni niniejsze opracowanie przydatnym zwłaszcza dla syndyków i sędziów-komisarzy, a także dla wszystkich zainteresowanych problematyką upadłości.
Stan prawny na 1 marca 2010 roku
Niedostępny
Darmowa dostawa już od 100 zł
Na razie nie dodano żadnej recenzji.