Opinie o Nas

   POŻEGNANIA Dygat Stanisław

   Prószyński

   9788376487656

   Stanisław Dygat

   12,5 x 19,5 cm

   224

   miękka

   8,97 zł
   29,90 zł
   -70%
   Ilość :
   0 szt.

   Historia miłosna napisana z psychologiczną wirtuozerią.

   W przeddzień wybuchu II Wojny Światowej Paweł, zbuntowany chłopak pochodzący z wyższych sfer, zakochuje się w fordanserce Lidce. Ojciec chłopaka, który chce go powstrzymać przed uwikłaniem w związek bez przyszłości, mezalians, wysyła go do Paryża. Ponownie Paweł i Lidka spotykają si...

   redeem
   Za ten produkt nie ma punktów lojalnościowych   Ocena(0)
   • Polityka bezpieczeństwa
   • Dostawa
   • Zasady zwrotu

   Historia miłosna napisana z psychologiczną wirtuozerią.

   W przeddzień wybuchu II Wojny Światowej Paweł, zbuntowany chłopak pochodzący z wyższych sfer, zakochuje się w fordanserce Lidce. Ojciec chłopaka, który chce go powstrzymać przed uwikłaniem w związek bez przyszłości, mezalians, wysyła go do Paryża. Ponownie Paweł i Lidka spotykają się w czterdziestym piątym roku, w majątku hrabiny, w którym wojenni rozbitkowie usiłują się odnaleźć w nowej rzeczywistości. Lidka jest już mężatką, wyszła za syna hrabiny. Niebawem do miasteczka wkracza armia radziecka. Dawni kochankowie będą musieli pożegnać się nie tylko ze sobą, ale z całym poukładanym światem, który przestał istnieć...

   Na podstawie tej powieści, w roku 1958 Wojciech Jerzy Has nakręcił "Pożegnania"- jeden ze swych najwybitniejszych filmów (wystąpili . Maria Wachowiak, Tadeusz Janczar i Gustaw Holoubek). Film w 1959 roku zdobył nagrodę FIPRESCI na międzynarodowym festiwalu filmowym w Locarno.

   Stanisław Dygat (1914-1978) - wybitny polski prozaik, autor powieści i opowiadań, felietonista, dramaturg oraz scenarzysta filmowy. Był związany z Warszawą; skupiał wokół siebie liczne środowiska twórców i ludzi kultury. W 1964 roku podpisał "List 34 - pierwszy zbiorowy protest intelektualistów przeciwko cenzurze, a 1976 "Memoriał 101", który wyrażał sprzeciw wobec zmian w Konstytucji PRL.

   Książka poekspozycyjna lub końcówka magazynowa.
   Może posiadać nieznaczne uszkodzenia (np. metki cenowe, przybrudzenia, zarysowania, zagięcia).

   Producent
   Prószyński
   EAN
   9788376487656
   Autor
   Stanisław Dygat
   Format/Rozmiar
   12,5 x 19,5 cm
   Ilość stron
   224
   Oprawa
   miękka

   Brak recenzji użytkowników.

   Napisz recenzję
   POŻEGNANIA Dygat Stanisław
   Produkt poekspozycyjny lub końcówka magazynowa.
   Może posiadać nieznaczne uszkodzenia (np. metki cenowe, przybrudzenia, zarysowania, zagięcia), które nie wpływają na funkcjonalność produktu.

   20 innych produktów w tej samej kategorii:

   POŻEGNANIA Dygat Stanisław

   8,97 zł
   29,90 zł
   -70%

   Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

   Akceptuj Więcej informacji Odrzuć