
search
Udostępnij
Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
9788375258073
24 x 16.5
254
miękka
Dzięki podjętej problematyce monografia dobrze wpisuje się w najnowsze tendencje opisu gwar i ich relacji względem siebie, a także w stosunku do języka ogólnego. W dobie przemian społecznych i cywilizacyjnych oraz szybkiego zaniku gwar takie badania są potrzebą chwili i studium Mirosławy Świtały-Chedy realizuje te założenia z pełnym
Dzięki podjętej problematyce monografia dobrze wpisuje się w najnowsze tendencje opisu gwar i ich relacji względem siebie, a także w stosunku do języka ogólnego. W dobie przemian społecznych i cywilizacyjnych oraz szybkiego zaniku gwar takie badania są potrzebą chwili i studium Mirosławy Świtały-Chedy realizuje te założenia z pełnym powodzeniem.
Z recenzji prof. zw. dr hab. Haliny Pelcowej
Opracowanie jest niezwykle wartościowym wkładem do wiedzy nie tylko o słowotwórstwie gwarowym, ale o słowotwórstwie polskim w ogóle. Dostrzegam w nim kilka interesujących pomysłów na kolejne opracowania szczegółowe. Jeden z nich pozostaje w związku ze wspominanym już rejestrowaniem świadomości motywacyjnej użytkowników gwary, inny z właściwym zwłaszcza gwarom spontanicznym, tworzeniem się semantycznych ciągów derywacyjnych burzących zastane modele. Autorka dostrzegła ich zapewne jeszcze więcej.
Z recenzji prof. zw. dra hab. Kazimierza Michalewskiego
Niedostępny
Darmowa dostawa już od 59.99 zł
Zamów tel.: tel.: 508768309 (Kamila)
Pon. – Pt. 8:00 – 15:00
Powiadom mnie o zmianie ceny.
Marcin Wyrwał, Małgorzata Żmudka
AkuratDzięki podjętej problematyce monografia dobrze wpisuje się w najnowsze tendencje opisu gwar i ich relacji względem siebie, a także w stosunku do języka ogólnego. W dobie przemian społecznych i cywilizacyjnych oraz szybkiego zaniku gwar takie badania są potrzebą chwili i studium Mirosławy Świtały-Chedy realizuje te założenia z pełnym powodzeniem.