Opinie o Nas

   POLSKIE INSTRUMENTY LUDOWE OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA Aneta Oborny

   Muza

   9788328702165

   Aneta Oborny

   20.0 x 20.0

   320

   twarda

   14,97 zł
   49,90 zł
   -70%
   Ilość :
   0 szt.


   Jak pisze w recenzji prof. Zbigniew Przerembski „ Znaczenie ludowych instrumentów muzycznych dla tradycji kulturowej naszego kraju trudno przecenić”. Praca jest tym cenniejsza, że stanowi kompendium wiedzy na ten temat , zebranej przez znakomitego fachowca tematu. Jest to poza tym pierwsza na polskim rynku tego typu praca, do tej pory ukaz...

   redeem
   Kupując ten produkt możesz zebrać 1 punkt lojalnościowy . Twój koszyk będzie zawierał 1 punkt Punkty możesz wymienić na kod rabatowy 0,20 zł .   Ocena(0)
   • Polityka bezpieczeństwa
   • Dostawa
   • Zasady zwrotu


   Jak pisze w recenzji prof. Zbigniew Przerembski „ Znaczenie ludowych instrumentów muzycznych dla tradycji kulturowej naszego kraju trudno przecenić”. Praca jest tym cenniejsza, że stanowi kompendium wiedzy na ten temat , zebranej przez znakomitego fachowca tematu. Jest to poza tym pierwsza na polskim rynku tego typu praca, do tej pory ukazywały się tylko wyrywkowe opracowania konkretnych instrumentów.

   Poza ogólną historią instrumentów ludowych autorka prezentuje grupy idiofonów, membranofonów, chordofonów i aerofonów. Dla przeciętnego czytelnika podział ten wynikający ze sposobu pobudzania i konstrukcji instrumentu brzmi dość tajemniczo, ale znajdziemy tu opisy i zdjęcia m.in. kołatek, drumli, harmonii ( to idiofony), bębnów (membranofony), skrzypiec diabelskich, cymbałów (to chordofony), oraz piszczałek, dud wielkopolskich, kozłów weselnych, klarnetów, kornetów, puzonów i waltorni (to aerofony). Niektóre z tych instrumentów obecnie są wykorzystywane w muzyce klasycznej czy jazzowej.

   Ważnym i ciekawym zjawiskiem polskiego folkloru są kapele ludowe, których składy różnią się znacznie i związane są z regionami etnograficznym Polski. Temu tematowi poświęcony jest odrębny rozdział książki .

   Publikacja jest bogato ilustrowana , w zdecydowanej większości ikonografia pochodzi ze zbiorów Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu.

   Aneta Oborny jest doktorem nauk humanistycznych w zakresie historii, wykładowcą nauk z zakresu kultury muzycznej na kierunku Europejskie Studia Kulturowe Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Od 2011 roku jest dyrektorem Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu. Autorka książek „ Życie muzyczne Kielc 1815- 1915”oraz „Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych !975-2010”, a także wielu artykułów i esejów na temat kultury muzycznej XIX i XX wieku w Polsce oraz autorka i kurator wystaw muzealnych.

   Producent
   Muza
   EAN
   9788328702165
   Autor
   Aneta Oborny
   Format/Rozmiar
   20.0 x 20.0
   Ilość stron
   320
   Oprawa
   twarda

   Brak recenzji użytkowników.

   Napisz recenzję
   POLSKIE INSTRUMENTY LUDOWE OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA Aneta Oborny
   Produkt poekspozycyjny lub końcówka magazynowa.
   Może posiadać nieznaczne uszkodzenia (np. metki cenowe, przybrudzenia, zarysowania, zagięcia), które nie wpływają na funkcjonalność produktu.

   Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

   20 innych produktów w tej samej kategorii:

   POLSKIE INSTRUMENTY LUDOWE OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA Aneta Oborny

   14,97 zł
   49,90 zł
   -70%

   Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

   Akceptuj Więcej informacji Odrzuć