WYDAWNICTWO Bez%20tytu%C5%82u_2.png-70%  

ANTYMASOŃSKA KOMÓRKA EPISKOPATU POLSKI (1946-1952) Tomasz Krok

ANTYMASOŃSKA KOMÓRKA EPISKOPATU POLSKI (1946-1952) Tomasz Krok - LTW
search

    ANTYMASOŃSKA KOMÓRKA EPISKOPATU POLSKI (1946-1952) Tomasz Krok

    Tomasz Krok

    LTW

    9788375655520

    14.5 x 20.5

    432

    miękka

    Mimo trudności związanych z bardzo niejednoznacznym definiowaniem pojęć „mason” i „masoneria”, autor niniejszej pracy z powodzeniem podjął trud wskazania konkretnych problemów związanych z wolnomularstwem i jego społecznym oglądem, występujących w omawianym przezeń środowisku. Uznanie tym większe, że pisząc o „niejawnym”

    Mimo trudności związanych z bardzo niejednoznacznym definiowaniem pojęć „mason” i „masoneria”, autor niniejszej pracy z powodzeniem podjął trud wskazania konkretnych problemów związanych z wolnomularstwem i jego społecznym oglądem, występujących w omawianym przezeń środowisku. Uznanie tym większe, że pisząc o „niejawnym” wolnomularstwie postrzeganym z punktu widzenia także „niejawnej” struktury środowisk katolickich, bazuje on w dużej mierze na materiałach działającej w sposób „niejawny” wszechwładnej bezpieki. Co ważnie, poruszając się po tak trudnym obszarze, potrafił on spojrzeć na te materiały krytycznie i zdystansować się zarówno wobec źródeł policyjnych, jak i do materiałów pochodzących z kręgów związanych z Kościołem. Ze wstępu dra Norberta Wójtowicza (IPN Wrocław)


    czytaj więcej
    Produkt poekspozycyjny lub końcówka magazynowa.
    Może posiadać nieznaczne uszkodzenia (np. metki cenowe, przybrudzenia, zarysowania, zagięcia), które nie wpływają na funkcjonalność produktu.
      ANTYMASOŃSKA KOMÓRKA EPISKOPATU POLSKI (1946-1952) Tomasz Krok - LTW
      11,10 zł
      37,00 zł
      Taniej o: 25.9 zł (-70%)


      Recenzje

      Na razie nie dodano żadnej recenzji.

      Napisz swoją opinię

      ANTYMASOŃSKA KOMÓRKA EPISKOPATU POLSKI (1946-1952) Tomasz Krok

      Mimo trudności związanych z bardzo niejednoznacznym definiowaniem pojęć „mason” i „masoneria”, autor niniejszej pracy z powodzeniem podjął trud wskazania konkretnych problemów związanych z wolnomularstwem i jego społecznym oglądem, występujących w omawianym przezeń środowisku. Uznanie tym większe, że pisząc o ...

      Napisz swoją opinię