WYDAWNICTWO Bez%20tytu%C5%82u_2.png-70%  

1918. OD REWOLUCJI DO POWSTANIA. KRONIKA MIASTA POZNANIA

PLAC WIOSNY LUDÓW Dorota Matyaszczyk - Wydawnictwo Naukowe UAM
search

    1918. OD REWOLUCJI DO POWSTANIA. KRONIKA MIASTA POZNANIA

    Dorota Matyaszczyk

    Wydawnictwo Miejskie Posnania

    9788377680803

    17 x 24

    400

    miękka

    Tom poświęcony przełomowym wydarzeniom roku 1918, dla uczczenia stulecia polskiej niepodległości i rocznicy wybuchu zwycięskiego powstania wielkopolskiego. Jego pierwsza część przybliża listopadowe wydarzenia związane z falą niemieckiej rewolucji, która otworzyła drogę grudniowemu zrywowi Wielkopolan. Teksty zebrane w drugiej części Kroniki

    Tom poświęcony przełomowym wydarzeniom roku 1918, dla uczczenia stulecia polskiej niepodległości i rocznicy wybuchu zwycięskiego powstania wielkopolskiego. Jego pierwsza część przybliża listopadowe wydarzenia związane z falą niemieckiej rewolucji, która otworzyła drogę grudniowemu zrywowi Wielkopolan. Teksty zebrane w drugiej części Kroniki omawiają zaangażowanie Polaków ludzi i rozmaitych struktur reprezentujących różne wyobrażenia i postawy służące ostatecznie polskiemu zwycięstwu. Część ostatnia rozlicza się z tym, co po powstaniu pozostało, i w jaki sposób była i jest pielęgnowana pamięć o nim.

    czytaj więcej
    Produkt poekspozycyjny lub końcówka magazynowa.
    Może posiadać nieznaczne uszkodzenia (np. metki cenowe, przybrudzenia, zarysowania, zagięcia), które nie wpływają na funkcjonalność produktu.
      PLAC WIOSNY LUDÓW Dorota Matyaszczyk - Wydawnictwo Naukowe UAM
      12,25 zł
      35,00 zł
      Taniej o: 22.75 zł (-65%)


      Recenzje

      Na razie nie dodano żadnej recenzji.

      Napisz swoją opinię

      1918. OD REWOLUCJI DO POWSTANIA. KRONIKA MIASTA POZNANIA

      „Przejdźmy teraz dalej na ów ryneczek, który dawniej nie miał osobnej nazwy, a który teraz placem Piotra się mianuje”. Tak o dzisiejszym placu Wiosny Ludów pisał w latach 1888–1891 Marceli Motty. Podobnie jak autor Przechadzek po mieście, który zachęcał do spaceru po „owym ryneczku”, tak najnowsza „Kronika” proponuje swoim Czytelnikom podróż w czasie w głąb średniowiecznego przedmieścia.

      Napisz swoją opinię