search
Udostępnij
Darmowa dostawa już od 100 zł
Przelana na papier, niesamowita rozmowa dwóch wielkich ludzi. "Listy 1958 - 1997", czyli intelektualny dyskurs Jana Błońskiego i Czesława Miłosza.
Tom zawiera 89 listów napisanych w ciągu blisko 40 lat znajomości, a potem przyjaźni, wybitnych autorów, wyróżniających się w historii kultury polskiej XX wieku (Czesław Miłosz na polu eseistyki
Przelana na papier, niesamowita rozmowa dwóch wielkich ludzi. "Listy 1958 - 1997", czyli intelektualny dyskurs Jana Błońskiego i Czesława Miłosza.
Tom zawiera 89 listów napisanych w ciągu blisko 40 lat znajomości, a potem przyjaźni, wybitnych autorów, wyróżniających się w historii kultury polskiej XX wieku (Czesław Miłosz na polu eseistyki i poezji, a Jan Błoński w dziedzinie historii literatury i krytyki literackiej). W listach zawarte są ich przemyślenia dotyczące przemian kulturowych, poezji współczesnej, historii i ówczesnych realiów.
"Listy" pozwalają zagłębić się w ludzi, poznać ich sposób myślenia i czasy, w których żyli. Lektura obowiązkowa zarówno dla miłośników poezji i prozy Miłosza, jak i pasjonatów twórczości Błońskiego. Stanowi nieocenione źródło informacji nie tylko dla badaczy ich pracy i życia, ale i dla stale poszerzającego się kręgu ich czytelników.
Czesław Miłosz - uznawany za najwybitniejszego polskiego poetę XX wieku, pisarz, eseista, dyplomata, tłumacz, autor takich dzieł, jak "Zniewolony umysł", "Rodzinna Europa" czy "Dolina Issy". Autor twórczości tłumaczonej na kilkanaście języków i laureat nagrody Nobla w roku 1980 w dziedzinie literatury za całokształt twórczości.
Jan Błoński - polski historyk literatury, krytyk literacki, eseista, tłumacz, znany z licznych interpretacji dzieł klasyków literatury XX wieku, m.in. Marcela Prousta. Został odznaczony Nagrodą im. Kazimierza Wyki (1981) oraz Krakowską Książką Miesiąca (1995). Był jednym z jurorów Literackiej Nagrody Nike.
Niedostępny
Darmowa dostawa już od 100 zł
Na razie nie dodano żadnej recenzji.