search
Udostępnij
Darmowa dostawa już od 100 zł
Ktoś powiedział, że nie ma nic bardziej ulotnego niż moda w muzyce rozrywkowej i piosence. Moda potrafi wynieść artystę na szczyty popularności, aby nagle, pod wpływem kaprysu, wbić tego samego artystę w piach zapomnienia. Miałem ogromne szczęście, że pracowałem z artystami, którzy ulepieni byli jakby ze szczególnego gatunku gliny, która
Ktoś powiedział, że nie ma nic bardziej ulotnego niż moda w muzyce rozrywkowej i piosence. Moda potrafi wynieść artystę na szczyty popularności, aby nagle, pod wpływem kaprysu, wbić tego samego artystę w piach zapomnienia. Miałem ogromne szczęście, że pracowałem z artystami, którzy ulepieni byli jakby ze szczególnego gatunku gliny, która pod wpływem czasu, a niekiedy i ludzkiej zawiści nie zamieniała się w piasek, a w granit. Ale było coś twardszego i trwalszego niż granit – Zegarmistrz Światła Purpurowy. Zajrzał pewnego dnia w głąb jurajskiego parku polskiego rock’n’rolla i wybrał najlepszych. Nie ma już wśród nas prekursorów tej muzyki w Polsce: Bogusława Wyrobka, Marka Tarnowskiego, Tadeusza Nalepy, Miry Kubasińskiej, Heleny Majdaniec, Ady Rusowicz, Krzysztofa Klenczona, Janusza Popławskiego, Zbigniewa Podgajnego, Wojtka Skowrońskiego, Grzegorza Ciechowskiego, Ryszarda Riedla i wielu innych, a zwłaszcza tego, którego ceniliśmy chyba najbardziej – demona i anioła w jednej osobie – Czesława Niemena. Ja także wkrótce znajdę się w ich gronie i powiem im, że niektóre ich piosenki żyją nadal. Są śpiewane i słuchane, a czas, który poświęcili ich tworzeniu, nie był czasem straconym. I wręczę im ten medal. A oni będą wiedzieli, dlaczego to robię… Bo bez nich nie byłbym tym, kim byłem. Wystąpienie Franciszka Walickiego z okazji wręczenia mu Złotego Medalu „Gloria Artis”
FRANCISZEK WALICKI (1921–2015), dziennikarz, publicysta, „ojciec chrzestny” polskiego rock’n’rolla. Współtwórca, obok Leopolda Tyrmanda, i członek Honorowych Komitetów obu pierwszych festiwali muzyki jazzowej w Sopocie w latach 1956 i 1957. Animator i kierownik artystyczny pierwszych polskich zespołów „mocnego uderzenia” i pierwszej polskiej dyskoteki Musicorma’70 w Sopocie. Jako Jacek Grań autor tekstów piosenek, takich jak Puste koperty, Czy mnie jeszcze pamiętasz, Niedziela będzie dla nas, Na drugim brzegu tęczy, Gdybyś kochał, hej!, śpiewanych m.in. przez Czesława Niemena, Wojciecha Kordę, Krzysztofa Klenczona, Adę Rusowicz, Piotra Szczepanika oraz zespoły Breakout i SBB. Odznaczony Złotym Medalem „Gloria Artis”.
Mamy na stanie 3 szt. i jesteśmy gotowi do wysyłki
Darmowa dostawa już od 100 zł
Na razie nie dodano żadnej recenzji.