WYDAWNICTWO Bez%20tytu%C5%82u_2.png-70%  

10 KSIĄŻEK W CENIE 1 POLSCY AUTORZY PAKA KSIĄŻKOMANIAKA

search

  10 KSIĄŻEK W CENIE 1 POLSCY AUTORZY PAKA KSIĄŻKOMANIAKA

  Mix wydawnictw

  93428

  12.5 x 20

  2688

  miękka
  twarda

  10 fascynujących książek, napisanych przez utalentowanych polskich autorów, dostępnych w niewiarygodnie atrakcyjnej cenie. To niepowtarzalna okazja dla prawdziwych miłośników literatury!

  Nie przegap tej wyjątkowej okazji, by wzbogacić swoją biblioteczkę o doskonałe dzieła polskich autorów. Nasz "Pakiet Książkomaniaka" to idealna propozycja

  10 fascynujących książek, napisanych przez utalentowanych polskich autorów, dostępnych w niewiarygodnie atrakcyjnej cenie. To niepowtarzalna okazja dla prawdziwych miłośników literatury!

  Nie przegap tej wyjątkowej okazji, by wzbogacić swoją biblioteczkę o doskonałe dzieła polskich autorów. Nasz "Pakiet Książkomaniaka" to idealna propozycja dla wszystkich miłośników literatury, niezależnie od wieku czy preferencji literackich. Przekonaj się sam, dlaczego polska literatura jest tak fascynująca! Kup teraz i rozpocznij literacką podróż przez różnorodne światy i historie.

  W pakiecie znajdziesz:

  1. Fosa, Sylwia Siedlecka

  Fosa rozpoczyna się w dniu ślubu Arka i Lizy. Zanim staną przed ołtarzem, Liza musi jeszcze raz, w gąszczu pozornie błahych spotkań, rozmów i wędrówek przez rodzinne miasteczko, powrócić do zapomnianych miejsc i zdarzeń. Co się wówczas stanie w życiu bohaterki, które pełne jest lęku i zdziwienia otaczającym światem? Powieść Sylwii Siedleckiej to zabawna i okrutna proza o samotności i bliskości, o władzy nad człowiekiem i o tym, że przemoc bywa mylona z dobrem.  

  2. Nocne zwierzęta Patrycja Pustkowiak

  Książka nominowana do Nagrody Literackiej Gdynia i Nagrody Literackiej Nike. Znakomity debiut powieściowy. W rolach głównych młoda kobieta, Warszawa i noc. Po zmroku Miasto ukazuje drugą twarz. Na ulice wychodzą zwierzęta. Tamara Mortus, kobieta upadła i dumna zarazem, fascynująca i odstręczająca, wyrusza w podróż do kresu nocy szlakiem galerii handlowych, klubów i kasyn. Spotyka podobnych sobie, głodnych ekstazy desperatów. Chce spróbować wszystkiego: alkoholu, narkotyków, pornografii. Dotrzeć do granicy doświadczenia. Okazuje się jednak, że wszystko, czym chciała się bawić, tak naprawdę bawi się nią. Jej wyprawa skończy się morderstwem.

  3. Sergiusz, Czesław, Jadwiga, Maria Nurowska

  Anna, świeżo upieczona studentka polonistyki, podczas spaceru po promenadzie w Hastings zostaje zagadnięta przez starszego mężczyznę - Sergiusza Piaseckiego. To nazwisko niewiele jej mówi, ale przypadkowe spotkanie wpłynie na jej dalsze życie. Po pięciu latach ponownie przyjedzie do angielskiego kurortu, aby zebrać materiały do biografii pisarza. Autor początkowo niechętny temu pomysłowi, z czasem otwiera się przed swoją rozmówczynią, a tuż przed śmiercią przekazuje jej tajemniczy zielony zeszyt, w którym znajdują się zapiski dotyczące szokującej zagadki z przeszłości, w którą zamieszani byli utalentowany poeta i piękna kobieta...

  Sergiusz Piasecki i Czesław Miłosz nigdy nie darzyli się sympatią. Czy jednak wpływ na ich stosunki miały tylko odmienne poglądy? A może między pisarzami stanęła kobieta? W swojej najnowszej książce Maria Nurowska bada, co mogło podzielić Piaseckiego i Miłosza, nie boi się krytycznie spojrzeć na swoich bohaterów, pisze o wydarzeniach, o których inni biografowie ledwo napomykają. Odważna, bezkompromisowa powieść, która pokazuje obu pisarzy w nowym świetle.

  4. Kartoflada W pogoni za przesyłką, która może zmienić życie, Tomasz Piątek

  Powieść drogi w polskim wydaniu. Istna mieszanka wybuchowa!

  Dwóch kumpli – Pietuszenko i Nadleśniczy – wyprawia się na Paluch po odbiór arcyważnej przesyłki od firmy Xantis. W tej pełnej niespodzianek i przygód drodze snują się zdezelowaną furgonetką od miasta do miasta, a dołącza do nich jeszcze jeden tajemniczy pasażer o bulwiastej twarzy, istny szaroblond kartofel, który zaczyna opowiadać własną historię. Na domiar złego zaplątany jest w nią sam papież

  5. Schwedenkrauter, Zbigniew Kruszyński

  Oryginalny i poruszający obraz losów emigrantów, gdy powrót do ojczyzny nie wchodzi w grę, a w nowej, obcej rzeczywistości trudno odnaleźć własne miejsce. Niezwykła powieść wybitnego polskiego prozaika, nagrodzona przez „Brulion” i Fundację Kultury.

  6. Krew nie woda, Romuald Pawlak

  Ciemne strony życia politycznego przedstawione w formie sensacji, fantastyki oraz satyry. Thriller dyplomatyczny, który zaskakuje i zadziwia!

  Marszałek Sejmu Radecki nie ma lekkiego życia. Spoczywa na nim bowiem odpowiedzialność za losy kraju oraz przyszłość kierowanej przez niego partii. Zbliżają się wybory parlamentarne i trwa gorąca kampania. Wytężony i pracowity czas dla wszystkich partii politycznych. Opozycja czeka na najmniejszy potknięcie, a lada chwila marszałka zaczną ścigać przedstawiciele Europejskiej Federacji Nieludzi oraz jego rodacy. Ci ostatni pewnie z widłami i z kropidłem, czy z czym tam wychodzi się na wampiry. Marszałek Radecki bowiem tak jak większość politycznej elity Polski, nie jest człowiekiem. A jego partyjny kolega, hrabia Ponimirski, postanowił właśnie objawić tę prawdę światu. Dlatego teraz Radecki musi jednocześnie ścigać niepokornego działacza, zanim ten wpędzi wampirów i ghuli w poważne tarapaty, prowadzić kampanię, w której jego rywalem jest m. in. stary polityczny wyjadacz Driller, uporać się ze spalonym mostem w stolicy i… nie zwariować.

  Romuald Pawlak przedstawia dowcipną i błyskotliwą analizę polskiej sceny politycznej, udowadniając, że polityka nie jest zajęciem dla zwyczajnych ludzi. Albo w ogóle ludzi.

  7. Znaleźć, naprawić, wykończyć, Cezary Harasimowicz

  Znakomita powieść szpiegowska, od której nie można się oderwać!

  Rok po ujawnieniu istnienia tajnych więzień CIA w Polsce Ewa Górska, obecnie porucznik w stanie spoczynku, znów wikła się w niebezpieczną rozgrywkę. Na prośbę amerykańskiego dziennikarza próbuje dotrzeć do „taśm prawdy”, zawierających dowody na torturowanie podejrzanych o terroryzm przez agentów CIA.

  Tymczasem w Madrycie dochodzi do ataku na stację metra, a Górska i Kolski otrzymują informację o planowanych zamachach terrorystycznych w Londynie i… Warszawie.

  8. Ludzka rzecz, Paweł Potoroczyn

  Arcydebiut.

  Miłość? Ludzka rzecz. Ale, jak twierdzi Wanda, przytrafia się tylko raz, i to nie każdemu. Zawiść? Jeszcze stary piekarz całkiem nie ostygł, a już jego żona z Jankiem w izbie harcuje, wstyd i hańba. Wojna? Z łobuza uczyni bohatera. Śmierć? Kto wie, dla kogo dziś Kazimierz karawan zaprzęga?

  Kiedy wojenna zawierucha dociera do Piórkowa, Jasiu, zwany Smyczkiem, chowa się w krostkowskich lasach i tworzy oddział partyzancki. Za wywiad będzie odpowiedzialny ksiądz Morga, pseudonim „Pasterz”, łącznikiem zostanie miejscowy niemowa, „Gaduła”, logistyką zajmie się Kazimierz, „Luter” – wszak w spadku po ojcu, duńskim konstruktorze, otrzymał karawan, którym powieziono na cmentarz samego arcyksięcia Ferdynanda. W oddziale nie zabraknie dziedzica Grzegorza, „Szoguna”. Ich znakiem rozpoznawczym będzie klucz wiolinowy.

  Ludzka rzecz to napisana z epickim rozmachem powieść o burzliwych losach mieszkańców Piórkowa i okolic. Ludzkie słabości i namiętności, dowcip i mądra zaduma nad fenomenem życia, pięknego a ulotnego – świetny debiut!

  9. Magdalena, Tomasz Piątek

  Tomasz Piątek, autor bestsellerowej Heroiny. Utrzymana w punkowym rytmie opowieść o mężczyźnie, który wraca z emigracji do Polski u progu lat 90-tych. Gdy poznaje Magdalenę, pełnoletnią wychowankę sierocińca, postanawia zostać jej impresario i uczynić z niej gwiazdę. Gorzka satyra na Polskę czasu przemian. Przewrotna ballada o tym, kto jest ofiarą, a kto wygranym transformacji.

  10. Proszę mnie nie budzić, Wojciech Kuczok

  Sny i koszmary Wojciecha Kuczoka.

  Wojciech Kuczok powraca w niespotykanych, sennych opowieściach. Każdy ze snów to niecodzienna mini opowiastka. Czegóż tam nie ma?! Przeczytamy i o powstaniu warszawskim, w którym autor uczestniczy, i o rozmowach z innymi pisarzami, ba! nawet o spotkaniu z Jarosławem Kaczyńskim i Grzegorzem Schetyną. Historie te, momentami przerażające, częściej jednak są tak absurdalne, że aż nie można powstrzymać śmiechu.

  czytaj więcej
  Produkt poekspozycyjny lub końcówka magazynowa.
  Może posiadać nieznaczne uszkodzenia (np. metki cenowe, przybrudzenia, zarysowania, zagięcia), które nie wpływają na funkcjonalność produktu.
   34,99 zł
   332,72 zł
   Taniej o: 297.73 zł (-89%)


   Zobacz także

   Recenzje

   Ocena

   2023-11-12

   Super zestaw i niespodzianka

   Realizacja zamówienie bez zastrzeżeń, szybko, sprawnie. Cały nowy stosik czeka na swoją kolej, tytuły i autorzy z najwyższej półki. Niedługo kolejne zamówienie ode mnie. Pozdrawiam i dziękuję.

   • 1 z 1 ludzi uznało tą recenzję za pomocną.

   Napisz swoją opinię

   10 KSIĄŻEK W CENIE 1 POLSCY AUTORZY PAKA KSIĄŻKOMANIAKA

   Napisz swoją opinię