search
Udostępnij
Darmowa dostawa już od 100 zł
W kolejnym LI roczniku Polskiej Bibliografii Prawniczej zarejestrowano dane bibliograficzne prawniczego piśmiennictwa polskiego zgromadzone i opracowane w 2015 roku. Poza pracami o charakterze naukowym w Bibliografii znajdują się wybrane publikacje z zakresu dydaktyki (podręczniki, repetytoria, kazusy, testy) i popularyzacji prawa (informatory,
W kolejnym LI roczniku Polskiej Bibliografii Prawniczej zarejestrowano dane bibliograficzne prawniczego piśmiennictwa polskiego zgromadzone i opracowane w 2015 roku. Poza pracami o charakterze naukowym w Bibliografii znajdują się wybrane publikacje z zakresu dydaktyki (podręczniki, repetytoria, kazusy, testy) i popularyzacji prawa (informatory, poradniki) oraz materiały zamieszczane w dodatku do Rzeczpospolitej "Prawo co dnia".
Polska Bibliografia Prawnicza obejmuje - obok naukowych prac prawniczych - także wybrane z uwagi na związek z zasadniczym jej przedmiotem pozycje z historii państwa i prawa, stosunków międzynarodowych oraz pomocniczych nauk prawa karnego takich jak: kryminologia, kryminalistyka, medycyna, psychiatria i psychologia sądowa.
Odnotowywane są także źródła prawa (dział 02). Obejmuje on wykaz organów promulgacyjnych, kodeksy i ustawy z komentarzem oraz ważniejsze ekspertyzy i opinie prawne dotyczące obowiązujących przepisów prawnych jak również projektów ustaw. Orzecznictwo sądowe z podziałem na poszczególne gałęzie prawa zawiera dział 03. Informacje o czasopismach prawniczych - także o tych, które przestały się ukazywać - znajdują się w dziale 04.
Pozyskiwanie danych bibliograficznych do PBP odbywa się z autopsji oraz z częściowym wykorzystaniem Przewodnika Bibliograficznego.
Główny zrąb bibliografii stanowią 24 działy w większości odpowiadające poszczególnym gałęziom prawa. Pozycje umieszcza się w dziale najbardziej odpowiadającym jej treści. W przypadku, gdy to konieczne, zapis powtarzany jest w dwóch - trzech innych działach. Numer porządkowy umieszczony jest przy pozycji po raz pierwszy pojawiającej się w tekście, powtarzana w kolejnym miejscu występuje bez numeru. Recenzje publikacji zarejestrowanych we wcześniejszych tomach PBP są opatrzone nawiasem kwadratowym. Ten sam znak sygnalizuje uwagi pochodzące od autorów Bibliografii, gdy tytuł pozycji nie wyjaśnia jej treści (glosy, niektóre wypowiedzi prasowe, publicystyka, wywiady).
POŚPIESZ SIĘ OSTATNI EGZ. Mamy na stanie jesteśmy gotowi do wysyłki.
Darmowa dostawa już od 100 zł
Na razie nie dodano żadnej recenzji.