search
Udostępnij
Darmowa dostawa już od 100 zł
Kiedy wysyłamy CV, szukając pracy bądź starając się o stypendium, kiedy piszemy egzamin maturalny, kiedy wkręcamy się w oglądanie programu telewizyjnego w rodzaju Top Model, kiedy udaje nam się (lub nie udaje) wejść do modnego klubu, kiedy przeglądamy ogłoszenia towarzyskie lub wybieramy opiekunkę dla dziecka itp. itd.–uczestniczymy w
Kiedy wysyłamy CV, szukając pracy bądź starając się o stypendium, kiedy piszemy egzamin maturalny, kiedy wkręcamy się w oglądanie programu telewizyjnego w rodzaju Top Model, kiedy udaje nam się (lub nie udaje) wejść do modnego klubu, kiedy przeglądamy ogłoszenia towarzyskie lub wybieramy opiekunkę dla dziecka itp. itd.–uczestniczymy w procesie selekcji.
Selekcjonujemy lub pozwalamy się selekcjonować. Normalna rzecz. Raz się komuś udaje, a raz nie, zawsze przecież można spróbować ponownie. Selekcja–taka, z jaką się najczęściej na co dzień spotykamy–wydaje się tylko narzędziem. Tak naprawdę chodzi przecież o dobrą zabawę, merytokrację czy możliwie najlepsze dopasowanie oczekiwań pracodawcy i pracownika. Selekcja to tylko środek do celu, prawda?
Niestety–nie do końca. I właśnie te obszary, w których selekcja nie jest tylko niewinnym narzędziem, kiedy decyduje o ludzkim życiu, najwięcej mówią nam o regułach, jakimi rządzi się współczesny świat. W tym numerze „Krytyki Politycznej” badamy procesy selekcji na granicach państw i Unii Europejskiej, na granicach klas i na granicach gatunków. Wśród autorów m.in. Claire Bishop, Pierre Bourdieu, Maciej Gdula, Kaja Malanowska, Renzo Martens, Bronisław Świderski, Andrzej Walicki, Joanna Warsza.
Mamy na stanie 42 szt. i jesteśmy gotowi do wysyłki
Darmowa dostawa już od 100 zł
Na razie nie dodano żadnej recenzji.