TORBY NA PREZENTYBez%20tytu%C5%82u_2.png 

KRONOS 2/2011 MIESZCZANIN TRAGICZNY

KRONOS 2/2011 MIESZCZANIN TRAGICZNY - Fundacja Augusta Hr. Cieszkowskiego
search

    KRONOS 2/2011 MIESZCZANIN TRAGICZNY

    Fundacja Augusta Hr. Cieszkowskiego

    9771897155111

    25.5 x 16.5

    320

    miękka

    Tragiczny bunt i równie tragiczne pojednanie wiek XIX i wiek XX oto dwie twarze epoki mieszczaństwa. Nic się nie zmieniło, wciąż żyjemy na przełomie tych świato-wieków. Bunt przeciw mieszczańskiej małej stabilizacji ma w niniejszym numerze twarze Gyrgya Lukcsa i Srena Kierkegaarda, pojednanie twarze Tomasza Manna i gnes Heller. Polem boju

    Tragiczny bunt i równie tragiczne pojednanie wiek XIX i wiek XX oto dwie twarze epoki mieszczaństwa. Nic się nie zmieniło, wciąż żyjemy na przełomie tych świato-wieków. Bunt przeciw mieszczańskiej małej stabilizacji ma w niniejszym numerze twarze Gyrgya Lukcsa i Srena Kierkegaarda, pojednanie twarze Tomasza Manna i gnes Heller. Polem boju między pojednaniem a buntem okazuje się w szczególny sposób estetyka. Spór wieku XIX z XX jest również sporem o status dzieła sztuki. W numerze prezentujemy pierwsze polskie przekłady fragmentów dwóch klasycznych prac estetycznych Lukcsa, znaczących początek i koniec jego drogi intelektualnej: Heidelberskiej filozofii sztuki z lat 19121914 oraz Swoistości estetyki z lat 60., której najsłynniejszy i najczęściej komentowany rozdział dotyczy Lukcsowskiej koncepcji katharsis czyli sensu tragicznego pojednania w sztuce i przez sztukę.

    czytaj więcej
    Produkt może mieć uszkodzone opakowanie, metkę cenową lub naruszoną plombę fabryczną opakowania.
    Uszkodzenia nie wpływają na funkcjonalność produktu.
    Produkt jest nieużywany, kompletny i fabrycznie nowy.
      KRONOS 2/2011 MIESZCZANIN TRAGICZNY - Fundacja Augusta Hr. Cieszkowskiego
      5,60 zł
      16,00 zł
      Taniej o: 10.4 zł (-65%)


      Recenzje

      Na razie nie dodano żadnej recenzji.

      Napisz swoją opinię

      KRONOS 2/2011 MIESZCZANIN TRAGICZNY

      Tragiczny bunt i równie tragiczne pojednanie wiek XIX i wiek XX oto dwie twarze epoki mieszczaństwa. Nic się nie zmieniło, wciąż żyjemy na przełomie tych świato-wieków. Bunt przeciw mieszczańskiej małej stabilizacji ma w niniejszym numerze twarze Gyrgya Lukcsa i Srena Kierkegaarda, pojednanie twarze Tomasza Manna i gnes Heller.

      Napisz swoją opinię