search
Udostępnij
Darmowa dostawa już od 100 zł
W serii Instytutu Zarządzania Wartością Szkoły Głównej Handlowej i Wydawnictwa Poltext prezentowane są najnowsze wyniki badań nad wartością ekonomiczną. Jest ona rozpatrywana w szerokim kontekście naukowym, biznesowym, technologicznym, społecznym i globalnym.
Redaktorami naukowymi serii są prof. Andrzej Herman i dr Andrzej Szablewski.Do badań
W serii Instytutu Zarządzania Wartością Szkoły Głównej Handlowej i Wydawnictwa Poltext prezentowane są najnowsze wyniki badań nad wartością ekonomiczną. Jest ona rozpatrywana w szerokim kontekście naukowym, biznesowym, technologicznym, społecznym i globalnym.
Redaktorami naukowymi serii są prof. Andrzej Herman i dr Andrzej Szablewski.Do badań nad znaczeniem efektów migracji zarobkowych dla sektora mikroprzedsiębiorstw w Polsce skłoniły autorkę z jednej strony wzrost międzynarodowej migracji zarobkowej Polaków notowany w ostatnim dziesięcioleciu i znacząca wartość transferów pieniężnych migrantów przesyłanych do Polski, a z drugiej – brak badań pokazujących wpływ kapitału polskich migrantów zarobkowych na tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw. Autorka stara się odpowiedzieć na pytanie, w jakim stopniu i w jaki sposób różne formy kapitału polskich migrantów zarobkowych (kapitał finansowy, ludzki i społeczny) wpływają na rozwój zakładanych przez nich mikroprzedsiębiorstw. Podjęto próbę weryfikacji hipotezy, że kapitał migracyjny przyczynia się do rozwoju tych najmniejszych firm pod względem zarówno ilościowym, jak i jakościowym. Książka wypełnia lukę w dotychczasowych badaniach nad efektami migracji zarobkowej Polaków oraz stanowi wkład do wiedzy na temat źródeł innowacyjności i rozwoju polskich mikroprzedsiębiorstw.
Dr Małgorzata Grotte – ekonomista, absolwentka Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego (2003) na kierunku International Business Program. Pracę doktorską (2012) obroniła w Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Od 2004 r. pracownik Narodowego Banku Polskiego w Departamencie Zagranicznym, gdzie zajmuje się współpracą z Międzynarodowym Funduszem Walutowym (MFW). Autorka artykułów o tematyce związanej z transferami pieniężnymi migrantów i Międzynarodowym Funduszem Walutowym.
Może powinniśmy się skupić na przyciąganiu do kraju „rodzynków”, a więc Polaków, którzy osiągnęli autentyczny sukces za granicą, w celu uruchomienia przez nich w kraju zaawansowanych technologicznie przedsięwzięć, o wysokim potencjale eksportowym? To z powodzeniem robi wiele krajów wschodzących, a zwłaszcza Chiny i Indie.
z recenzji dra hab. Jerzego Cieślika, Akademia Leona Koźmińskiego (…) Praca jest liczącym się przyczynkiem do poszerzającej się wiedzy na temat polskiej zarobkowej migracji międzynarodowej, źródeł oswajania się z ryzykiem i przyswajania nowych wzorców organizacji pracy i kultury zarządzania.z recenzji prof. dra hab. Jana Klimka, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
Mamy na stanie 3 szt. i jesteśmy gotowi do wysyłki
Darmowa dostawa już od 100 zł
Na razie nie dodano żadnej recenzji.