search
Udostępnij
Darmowa dostawa już od 100 zł
Black Encyclopedia Of The Air' to nowy (pierwszy wydany dla Anti Records) album pochodzącej z Filadelfii artystki Moor Mother (Camae Ayewa). Moor Mother jest holograficznym wyobrażeniem afrotopijnego snu, jednocześnie boginią i wojowniczką, mistyczką i cyborgiem, griotką i podróżniczką w przyszłości, która wyryje hałaśliwe kawałki zadumy w
Black Encyclopedia Of The Air' to nowy (pierwszy wydany dla Anti Records) album pochodzącej z Filadelfii artystki Moor Mother (Camae Ayewa). Moor Mother jest holograficznym wyobrażeniem afrotopijnego snu, jednocześnie boginią i wojowniczką, mistyczką i cyborgiem, griotką i podróżniczką w przyszłości, która wyryje hałaśliwe kawałki zadumy w naszej świadomości. "Talent Moor Mother do tworzenia warstw dynamicznego, teksturowego hałasu, który uzupełnia muzykę i teksty, nigdy nie pozostawia pustki w utworach, zamiast tego nadaje każdemu z nich poczucie nieustannej kosmicznej ekspansji" - napisał Paste Magazine o jej nowych piosenkach.
Ayewa rozmawiała również ostatnio z Pitchfork o tym, że album jest w stanie jednocześnie eksplorować tematy konfliktów rasowych i kobiecej traumy, będąc jednocześnie jej najbardziej przystępną muzyką do tej pory. Nagrany w domu w marcu 2020 roku, na początku pandemii, 'Black Encyclopedia Of The Air' jest dziełem Moor Mother oraz producenta Olofa Melandera. Dodatkowe bity i pomysły z ich współpracy przy projekcie jazzcodes zamieniły się w dokument piękniejszy i bardziej odkrywczy niż początkowa kompilacja niewykorzystanego materialu, które zamierzali stworzyć. Jak w przypadku każdego wydawnictwa Moor Mother, mnóstwo instrumentów i głosów złączyło się w całość, by stworzyć coś dziwnego i nieznanego, przewodnik podróżnika w czasie po współczesnym świecie.
Camae Ayewa jest muzykiem, poetką, artystką wizualną i moderatorką warsztatów, odbywającą międzynarodowe trasy koncertowe. Jest wokalistką w trzech projektach: Irreversible Entanglements, MoorJewelry i 700bliss. Jako Moor Mother wydała w 2016 roku swój debiutancki album 'Fetish Bones' nakładem Don Giovanni Records, który spotkał się z uznaniem krytyków.
'Fetish Bones' został uznany za trzeci najlepszy album roku przez The Wire, nazwany "jedną z najbardziej innowacyjnych i ważnych płyt 2016 roku" przez Jazz Right Now i pojawił się na licznych listach końca roku od Pitchfork, Noisy, Rolling Stone i Spin. Została nazwana jedną z "10 nowych artystów, których musisz znać" Rolling Stone'a w październiku 2016 roku, a także jedną z artystek roku 2016 Bandcampa. (Debiutancka książka poetycka Camae, również zatytułowana 'Fetish Bones', została wydana przez The AfroFuturist Affair). Od czasu "Fetish Bones" co roku wydawała wiele albumów. W 2017 roku CTM X Vinyl Factory zamówiło jej album 'The Motionless Present', po nim ukazały się 'Crime Waves', kolaboracja z filadelfijskim producentem Mental Jewelry, oraz 'Clepsydra'. W 2020 roku rozpoczęła serię wydawnictw z udziałem szwedzkiego muzyka Olofa Melandera.
Zatytułowane 'Anthologia' projekty mają na celu zebranie funduszy na rzecz sprawiedliwości wobec osób niepełnosprawnych. Ponownie współpracowała z Melanderem i Mental Jewelry nad Forever Industries, wydawnictwem z 2020 roku, które zawiera dwa eksperymentalne hip-hopowe single o jazzowym zabarwieniu, mówiące o tworzeniu przestrzeni, przestrzeni kosmicznej i przemyśle. Ostatnio Ayewa wydała BRASS - kolaborację z raperem Billy Woodsem. Wcześniej pracowała z Woodsem nad jego uznanym przez krytyków albumem 'Shrines' z 2020 roku oraz nad utworem "Furies", który pojawił się w serii singli 'Adult Swim'. Moor Mother występowała na Berhaign, Borealis, CTM Festival, Le Guess Who, Unsound, Flow and Donau Festival, Rewire, Boiler Room i MOMA PS1. Jej twórczość została wyróżniona w takich magazynach jak Quietus, Interview Magazine, The Guardian, Crack i Pitchfork. Jesienią 2020 roku Ayewa zaprezentowała 'Circuit City' - futurystyczną teatralną eksplorację własności publicznej/prywatnej. Jako artystka zajmująca się 'pejzażami dźwiękowymi' i sztukami wizualnymi, prace Camae były prezentowane na Baltic Biennale, w Samek Art Museum, Vox Populi, Pearlman Gallery, Metropolitan Museum of Art Chicago, ICA Philadelphia, Bergan Kunstall, Hirshorn Gallery i The Kitchen NYC. Camae została zamówiona jako artystka performansu przez Moog Festival, Vox Populi Gallery i Icebox Gallery. Jej kolektyw, Black Quantum Futurism (BQF), był prezentowany na wystawach w Schomburg Center, Rebuild Foundation, Temple Contemporary w Tyler School of Art i Serpentine Gallery. Ayewa jest stypendystką Pew Fellow (2017), The Kitchen Inaugural Emerging Artist Awardee (2017), Leeway
Transformation Awardee, Blade of Grass Fellow w ramach Black Quantum Futurism (2016) oraz Rad Girls Philly Artist of the Year (2017). Była Artist-in-Residence w West Philadelphia Neighborhood Time Exchange i WORM! Rotterdam residency, oraz featured with Black Quantum Futurism na Transmediale Festival w Berlinie 2017. W 2021 roku Black Quantum Futurism otrzymał stypendium Knight Foundation w dziedzinie nowej sztuki i technologii. Prowadziła warsztaty na Cornell University, MOFO Festival, Moogfest, Black Dot Gallery i innych. Pracowała jako mentor na NYU i Arts Institute of Chicago. Jest współzałożycielką i kuratorką Rockers! Philly, serii wydarzeń i festiwalu skupiającego się na marginalizowanych muzykach i artystach z różnych gatunków.
Tracklista:
1. Temporal Control Of Light Echoes
2. Mangrove (feat. Elucid & Antonia Gabriela)
3. Race Function (Feat. Brother May)
4. Shekere (Feat. Lojii)
5. Vera Hall (Feat. Bfly)
6. Obsidian (Feat. Pink Siifu)
7. Iso Fonk
8. Rogue Waves
9. Made a Circle (Feat. Nappy Nina, Maassai, Antonia Gabriela & Orion Sun)
10. Tarot (Feat. Yatta)
11. Nighthawk Of Time (Feat. Black Quantum Futurism)
12. Zami
13. Clock Fight (Feat. Elaine Mitchner & Dudu Kouate)
POŚPIESZ SIĘ OSTATNI EGZ. Mamy na stanie jesteśmy gotowi do wysyłki.
Darmowa dostawa już od 100 zł
Na razie nie dodano żadnej recenzji.