search
Udostępnij
Zremasterowane klasyki Davida Bowiego, w tym kultowa „Trylogia berlińska”, ukazują się ponownie!
Druga połowa lat 70., a w szczególności tak zwany okres berliński, były w artystycznym życiu Davida Bowiego wyjątkowo udane, obfitujące w znakomite, klasyczne już dziś wydawnictwa. Fanów z pewnością ucieszy wiadomość, że płyty „Low”,
Zremasterowane klasyki Davida Bowiego, w tym kultowa „Trylogia berlińska”, ukazują się ponownie!
Druga połowa lat 70., a w szczególności tak zwany okres berliński, były w artystycznym życiu Davida Bowiego wyjątkowo udane, obfitujące w znakomite, klasyczne już dziś wydawnictwa. Fanów z pewnością ucieszy wiadomość, że płyty „Low”, „Heroes”, „Stage”, „Lodger” i „Scary Monsters (And Super Creeps)” ukazują się ponownie w wersjach zremasterowanych na CD, audiofilskich krążkach winylowych oraz jako pliki cyfrowe!
Okres od 1977 do 1980 roku wielu krytyków i fanów Davida Bowiego uważa na najbardziej kreatywny w całej, wspaniałej przecież, karierze Anglika. Pochodzące z tego czasu wydawnictwa studyjne i koncertowe to już dziś niekwestionowane klasyki. Chociażby tak zwana trylogia berlińska, która obejmuje albumy „Heroes”, „Low” i „Lodger” (powstałe przy wielkim wkładzie Briana Eno i Tony'ego Viscontiego). Wspomniany kilkuletni okres zamykaczwarty brytyjski numer jeden Bowiego, czyli nagrany w Nowym Jorku album „Scary Monsters (And Super Creeps)”, przed którym pojawiła się jeszcze świetna koncertówka „Stage”, zawierająca piosenki zarejestrowane w Filadelfii, Bostonie i Providence.
Wszystkie wymienione tytuły z lat 1977-1980 zostały zremasterowane i ukażą się na kompakcie, 180-gramowym, audiofilskim winylu oraz jako pliki cyfrowe (w tym specjalnie zmasterowane pod kątem sklepu iTunes oraz w wysokiej rozdzielczości formatach 24-bit/192kHz i 24-bit/96kHz).
Zremasterowane albumy przygotowano pierwotnie z myślą o zbiorczym wydawnictwie „A New Career In A New Town (1977 – 1982)”.
Pierwsza płyta z tak zwanej trylogii berlińskiej Davida Bowiego. „Low” miał premierę w 1977 roku i był efektem współpracy Anglika z Brianem Eno oraz Tonym Viscontim. Nagrania odbyły się częściowo we Francji, a częściowo w Berlinie Zachodnim (Hansa Studios), do którego Bowie się przeprowadził. W piosenkach było więcej mroku i elektroniki. Na „Low” znalazła się kompozycja „Warszawa”, inspirowana krótkim pobytem Davida w Polsce.Bowiego między innymi Robert Fripp z King Crimson i Pete Townshend z The Who.
Tracklista:
Side A
1. Speed of Life
2. Breaking Glass
3. What in the World
4. Sound and Vision
5. Always Crashing in the Same Car
6. Be My Wife
7. A New Career in a New Town
Side B
1. Warszawa
2. Art Decade
3. Weeping Wall
4. Subterraneans
Na razie nie dodano żadnej recenzji.