search
Udostępnij
Darmowa dostawa już od 100 zł
Niniejsza publikacja jest zbiorem opracowań specjalistów w dziedzinach, traktujących o wyzwaniach współczesnej Unii Europejskiej z perspektywy Polski. Okazją do zbadania tych problemów było przygotowanie i sprawowanie przez Polskę przewodnictwa w Radzie UE w drugiej połowie 2011 r. Dzięki temu ożyła debata na temat polskich priorytetów
Niniejsza publikacja jest zbiorem opracowań specjalistów w dziedzinach, traktujących o wyzwaniach współczesnej Unii Europejskiej z perspektywy Polski. Okazją do zbadania tych problemów było przygotowanie i sprawowanie przez Polskę przewodnictwa w Radzie UE w drugiej połowie 2011 r. Dzięki temu ożyła debata na temat polskich priorytetów związanych z rozwojem Unii Europejskiej, miejscem Polski w UE oraz przyszłością integracji europejskiej. Jednym z jej efektów był projekt realizowany w Akademii Obrony Narodowej, nad którego częścią przejął patronat prof. Jerzy Buzek, przewodniczący Parlamentu Europejskiego.
Celem autorów było przybliżenie stanowiska Polski wobec politycznych, ekonomicznych, kulturalnych wyzwań współczesnej UE, a także zadań w sferze bezpieczeństwa dla UE, w szczególności takich, które należało zrealizować w okresie polskiej prezydencji.
Autorzy niniejszego opracowania pragnęli odpowiedzieć na pytania: jakie były oczekiwania wobec Polski w związku z przygotowywaną prezydencją, jaki program zaproponowała ona w okresie od lipca do grudnia 2011 r. oraz jak zagadnienie rewizji funkcji prezydencji w systemie lizbońskim wpłynęło na praktykę polskiego przewodnictwa w Radzie Unii Europejskiej? Jakie było stanowisko Polski wobec najważniejszych wyzwań UE: rozwoju Wspólnej Polityki Bezpieczeństwa i Obrony, kryzysu strefy euro, unijnej polityków sferze zarządzania granicami, migracji, azylu, bezpieczeństwa kulturowego, stosunków sąsiedzkich, w tym w szczególności Partnerstwa Wschodniego?
POŚPIESZ SIĘ OSTATNI EGZ. Mamy na stanie jesteśmy gotowi do wysyłki.
Darmowa dostawa już od 100 zł
Na razie nie dodano żadnej recenzji.