search
Udostępnij
Darmowa dostawa już od 100 zł
Książka stanowi pierwsze w języku polskim całościowe i wszechstronne omówienie roli Niemiec w procesie rozszerzania Unii Europejskiej. Publikacja przedstawia tło historyczne tego procesu, jak również przyszłe wyzwania. Przeznaczona jest dla studentów stosunków międzynarodowych, studiów europejskich oraz politologii, jak również dla
Książka stanowi pierwsze w języku polskim całościowe i wszechstronne omówienie roli Niemiec w procesie rozszerzania Unii Europejskiej. Publikacja przedstawia tło historyczne tego procesu, jak również przyszłe wyzwania. Przeznaczona jest dla studentów stosunków międzynarodowych, studiów europejskich oraz politologii, jak również dla specjalistów z tych dziedzin – wykładowców akademickich i praktyków w administracji państwowej oraz strukturach unijnych.
Autorka specjalizuje się w szeroko pojmowanej problematyce niemcoznawczej, zwłaszcza w odniesieniu do rozwoju wewnętrznego i polityki zagranicznej Niemiec. W książce sformułowała temat niezwykle ambitnie i nowatorsko przedstawiając znaczenie przesłanek wewnętrznych i zewnętrznych, dotychczasowy przebieg i przyszłe plany oraz skutki poszerzenia UE dla polityki zagranicznej Niemiec. Jest to całkowicie nowe ujęcie zagadnienia, którego do tej pory nie podjęto w takim zakresie w polskiej, a tylko wycinkowo w zagranicznej, literaturze naukowej.
- prof. dr hab. Erhard Cziomer , Uniwersytet Jagielloński
Interesujące ujęcie zagadnienia dotyczącego niemieckiej polityki zagranicznej w kontekście procesu rozszerzania Unii Europejskiej. Po rozpadzie dwubiegunowego układu stosunków europejskich powstała nowa sytuacja geopolityczna, wymagająca ze strony Unii wypracowania nowej strategii odnośnie do jej dalszego rozwoju. Pozycja RFN w ramach Wspólnot Europejskich, następnie UE, a zwłaszcza po zjednoczeniu Niemiec, miała istotne znaczenie dla precyzowania nowej strategii w polityce europejskiej. Cel ten stał się też ważną przesłanką dla polityki zagranicznej zjednoczonych Niemiec. Książka zawiera dwie warstwy przedmiotowe: pierwsza odnosi się do procesu rozszerzania Unii Europejskiej, druga zaś do stanowiska Niemiec wobec owego procesu, przekładającego się na konkretne założenia niemieckiej polityki zagranicznej.
- prof. dr hab. Franciszek Gołembski , Uniwersytet Warszawski
Aleksandra Zięba, doktor, adiunkt w Instytucie Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Prowadzi badania niemcoznawcze, nad Unią Europejską i terroryzmem. Stypendystka Fundacji Herberta Quandta na Uniwersytecie w Konstancji (2001/2002), DAAD na Uniwersytecie Christiana Albrechta w Kilonii (2004), Uniwersytetu w Konstancji (2007, 2010) i Uniwersytetu Jana Gutenberga w Moguncji (2008). Laureatka „Nagrody Zamku Książ” Centrum Europejskiego, Instytutu im. Hannah Arendt do Badań nad Totalitaryzmem w Dreźnie i Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej za najlepszą pracę magisterską, dotyczącą problematyki niemieckiej (2006). Ważniejsze publikacje: Koncepcja bezpieczeństwa Niemiec (w Bezpieczeństwo międzynarodowe po zimnej wojnie, Warszawa 2008), Deutschlandpolitik rządów Konrada Adenauera i Helmuta Kohla (Toruń 2004), Droga Polski do Europy przez Niemcy („Studia Politologiczne”, 2006), Strategia bezpieczeństwa Niemiec w pierwszej dekadzie XXI wieku („Krakowskie Studia Międzynarodowe”, 2007).
Mamy na stanie 3 szt. i jesteśmy gotowi do wysyłki
Darmowa dostawa już od 100 zł
Na razie nie dodano żadnej recenzji.