TORBY NA PREZENTYBez%20tytu%C5%82u_2.png 

FARMAKOTERAPIA W CUKRZYCY Władysław Grzeszczak

FARMAKOTERAPIA W CUKRZYCY Władysław Grzeszczak - Via Medica
search

    FARMAKOTERAPIA W CUKRZYCY Władysław Grzeszczak

    Władysław Grzeszczak

    Via Medica

    9788375998467

    16.5 x 23

    406

    miękka

    Cukrzyca należy do grupy chorób metabolicznych charakteryzujących się hiperglikemią wynikającą z nieprawidłowego wydzielania i/lub działania insuliny. Przewlekła hiperglikemia wiąże się z uszkodzeniem, zaburzeniem czynności i niewydolnością wielu narządów, szczególnie oczu, nerek, nerwów, serca i naczyń krwionośnych. Z powodu

    Cukrzyca należy do grupy chorób metabolicznych charakteryzujących się hiperglikemią wynikającą z nieprawidłowego wydzielania i/lub działania insuliny. Przewlekła hiperglikemia wiąże się z uszkodzeniem, zaburzeniem czynności i niewydolnością wielu narządów, szczególnie oczu, nerek, nerwów, serca i naczyń krwionośnych. Z powodu powikłań sercowo-naczyniowych umiera 80% chorych, a śmiertelność ta jest razy większa w grupie chorych na cukrzycę niż wśród osób niedotkniętych tą chorobą. Dotyczy to zarówno chorych na cukrzycę typu 1, jak i bez względu na płeć i niezależnie od wieku. Oba typu cukrzycy prowadzą do pogorszenia jakości życia oraz skrócenia oczekiwanej krzywej przeżycia (zależnej od wieku, w którym doszło do rozwoju choroby) na ogół o 20 lat.
    Liczba chorych na cukrzycę systematycznie rośnie, w 2010 roku cierpiało na nią 285 mln osób, z czego w Polsce około 2,6 mln (po 1,3 mln kobiet i mężczyzn). Jak podano na ostatnim Zjeździe Światowej Federacji Diabetologicznej w Montrealu, w 2030 roku wyniesie ona 435 mln. Warto dodać, że niepokojąco szybko przybywa chorych cierpiących z powodu cukrzycy typu 2. Wyniki nowych badań prowadzonych nad patogenezą tej odmiany cukrzycy wskazują, że można w znaczącym stopniu zapobiegać jej rozwojowi oraz znamiennie zwalniać progresję jej powikłań. Ostatnio wprowadzono na rynek nowe grupy leków, które mają między innymi służyć temu celowi.
    W opracowaniu przedstawiono wyniki przeprowadzonych w ostatnich latach badań (ADVANCE, STENO 2, ACCORD, VADT, UKPDS-10 lat później), które wskazują na możliwość ograniczenia rozwoju cukrzycy i zahamowania jej progresji poprzez kontrolę glikemii, ciśnienia tętniczego, zaburzeń lipidowych oraz zaprzestanie palenia tytoniu.
    Omówiono także obecne często nowe możliwości farmakologiczne leczenia chorych na cukrzycę typu 2 (analogi inkretyn, leki blokujące DPP-IV, flozyny).
    Publikację wieńczy obszerne uzupełnione w stosunku do poprzedniego wydania piśmiennictwo pozwalające zainteresowanym na dokładniejsze zapoznanie się z omówionymi zagadnieniami. Książka jest przeznaczona dla studentów pragnących poszerzyć wiedzę na temat farmakoterapii cukrzycy, dla lekarzy specjalizujących się w zakresie chorób wewnętrznych i diabetologii oraz dla wszystkich zajmujących się leczeniem chorych na cukrzycę typu 2.

    czytaj więcej
    Produkt może mieć uszkodzone opakowanie, metkę cenową lub naruszoną plombę fabryczną opakowania.
    Uszkodzenia nie wpływają na funkcjonalność produktu.
    Produkt jest nieużywany, kompletny i fabrycznie nowy.
      FARMAKOTERAPIA W CUKRZYCY Władysław Grzeszczak - Via Medica
      80,00 zł
      160,00 zł
      Taniej o: 80 zł (-50%)

      Mamy na stanie 3 szt. i jesteśmy gotowi do wysyłki

      Wysyłamy w 24h + czas dostawy

      14 dni na zwrot produktu

      Koszty dostaw już od 8.99 zł

      Darmowa dostawa już od 100 zł

      Blik Przelewy24 GPay Paypo Visa Mastercard

      Recenzje

      Na razie nie dodano żadnej recenzji.

      Napisz swoją opinię

      FARMAKOTERAPIA W CUKRZYCY Władysław Grzeszczak

      Cukrzyca należy do grupy chorób metabolicznych charakteryzujących się hiperglikemią wynikającą z nieprawidłowego wydzielania i/lub działania insuliny. Przewlekła hiperglikemia wiąże się z uszkodzeniem, zaburzeniem czynności i niewydolnością wielu narządów, szczególnie oczu, nerek, nerwów, serca i naczyń krwionośnych. Z powodu powikłań sercowo-naczyniowych umiera 80% chorych, a śmiertelność...

      Napisz swoją opinię