WYDAWNICTWO Bez%20tytu%C5%82u_2.png-70%  

JĘZYK POLSKI. NOWA MATURA. POZIOM PODSTAWOWY

NOWA MATURA JĘZYK POLSKI POZIOM PODSTAWOWY - Demart
search

  JĘZYK POLSKI. NOWA MATURA. POZIOM PODSTAWOWY

  Demart

  9788379126026

  16.5 x 24

  264

  miękka

  Nowa matura z języka polskiego w formule obowiązującej od 2023 to prawdziwe wyzwanie, także na poziomie podstawowym. Lista zmian jest długa i obejmuje nie tylko wykaz lektur. Inne są także składowe samego egzaminu, m.in. powraca egzamin ustny, który będzie wymagał solidnego przygotowania! Niemal każdego przyszłego maturzystę te zmiany

  Nowa matura z języka polskiego w formule obowiązującej od 2023 to prawdziwe wyzwanie, także na poziomie podstawowym. Lista zmian jest długa i obejmuje nie tylko wykaz lektur. Inne są także składowe samego egzaminu, m.in. powraca egzamin ustny, który będzie wymagał solidnego przygotowania! Niemal każdego przyszłego maturzystę te zmiany niepokoją i martwi się, czy uda się mu opanować wymagany materiał?

  W przypadku problemów z interpretację dzieł literackich, zarówno prozy, jak i poezji, jest to doskonały sposób na zaradzenie kłopotom i zmniejszenie stresu! Książkę podzielono na 12 rozdziałów odpowiadających epokom literackim. Do każdego zadania podano pełną odpowiedź, niekiedy uzupełnioną wskazówkami.

  Publikacja zawiera setki różnych zadań. Dotyczą wszystkich lektur (także tych ze szkoły podstawowej), których znajomość jest wymagana na maturze. Przybliżają epoki i twórców, rodzaje i gatunki literackie, prądy w literaturze i sztuce, ponadczasowe motywy i wzorce bohaterów, wreszcie pomagają analizować opinie badaczy literatury oraz materiał ikonograficzny w nawiązaniu do dzieł literackich. W zadaniach, wiele utworów poetyckich jest przytaczanych w całości lub w obszernych fragmentach. To ułatwia próby interpretacyjne oraz pozwala sprawne wyszukanie właściwych cytatów do odpowiedzi.

  Wykonując samodzielnie zadania przyszły maturzysta może sprawdzić swoją wiedzę, umiejętność analizy i interpretacji utworów oraz czytania ze zrozumieniem. W ten sposób utrwali bądź poszerzy wiedzę dotyczącą konkretnych dzieł. O tym czy poprawnie rozumuje, uwzględnia właściwe elementy czy argumenty może się przekonać od razu - zaglądając do odpowiedzi. To wielki atut tego opracowania. W przygotowanych wyjaśnieniach znajdują się bowiem nie tylko przykładowe odpowiedzi, lecz także wskazówki, jak poradzić sobie z konkretnym zadaniem/ pytaniem, czyli jaką przyjąć formę realizacji polecenia. W podanych odpowiedziach są także inspiracje do wyrażania osobistych opinii na zadany temat. Nie należy ich jednak traktować jako jedynych możliwych, są raczej drogowskazem, w którym kierunku należy podążać.

  To konstruktywna powtórka, która pozwoli przyszłym maturzystom nabrać pewności siebie. Może być oparciem na każdym etapie przygotowań - podczas lekcji, wykonywania zadań domowych, przed sprawdzianami, a w końcu podczas powtórzeń tuż przed maturą.

  czytaj więcej
  Produkt poekspozycyjny lub końcówka magazynowa.
  Może posiadać nieznaczne uszkodzenia (np. metki cenowe, przybrudzenia, zarysowania, zagięcia), które nie wpływają na funkcjonalność produktu.
   NOWA MATURA JĘZYK POLSKI POZIOM PODSTAWOWY - Demart
   15,75 zł
   44,99 zł
   Taniej o: 29.24 zł (-65%)


   Recenzje

   Na razie nie dodano żadnej recenzji.

   Napisz swoją opinię

   JĘZYK POLSKI. NOWA MATURA. POZIOM PODSTAWOWY

   Napisz swoją opinię