search
Udostępnij
Darmowa dostawa już od 100 zł
Jest to pozycja dla tych, którzy chcą pogłębić znajomość języka rosyjskiego, poznając życie i twórczość znanych rosyjskich pisarzy, poetów i artystów. Książka stwarza możliwość niekonwencjonalnego obcowania z literaturą. Autorka, nawet wówczas gdy przedstawia koryfeuszy, unika przesadnej powagi i patosu, przytaczając anegdoty i mniej
Jest to pozycja dla tych, którzy chcą pogłębić znajomość języka rosyjskiego, poznając życie i twórczość znanych rosyjskich pisarzy, poetów i artystów. Książka stwarza możliwość niekonwencjonalnego obcowania z literaturą. Autorka, nawet wówczas gdy przedstawia koryfeuszy, unika przesadnej powagi i patosu, przytaczając anegdoty i mniej znane fakty z życia wybitnych twórców.
Kak dieła? to trzyczęściowy kurs języka rosyjskiego dla szkół ponadgimnazjalnych. Powstał on na bazie poprzedniej szeroko znanej dwuczęściowej serii (Kak dieła? 1. Podręcznik dla początkujących i Kak dieła? 2. Kurs dla średnio zaawansowanych). Został przygotowany zgodnie z założeniami Podstawy Programowej i wymaganiami stawianymi przez Nową Maturę. Nowy kurs, wykorzystywany odpowiednio z dotychczasową serią tematyczną dla zaawansowanych Kak dieła? 3. W mirie priekrasnowo i Dobro pożałowat' w Rossiju!, przygotowuje uczniów do matury w wariancie podstawowym i rozszerzonym. Wydana w 2002 roku część pierwsza nowego kursu przeznaczona jest dla uczniów rozpoczynających naukę języka w dowolnym typie szkół ponadgimnazjalnych. Może być też pomocna dla osób pragnących samodzielnie przyswoić podstawy języka rosyjskiego. Zakres materiału przewidziany jest na dwa semestry nauki. Zaproponowane w podręczniku tematy dostosowane są do wieku i zainteresowań uczniów w danej grupie wiekowej. Wraz z odpowiednimi różnorodnymi ćwiczeniami pozwalają opanować podstawowe sprawności językowe w stopniu umożliwiającym skuteczne porozumiewanie się w typowych sytuacjach dnia codziennego, a równocześnie dostarczają wiedzy o Rosji: o jej historii i współczesności. Przy opracowywaniu serii wzięto pod uwagę następujące zasady: podejście komunikacyjno-czynnościowe, a więc naturalność sytuacji, na podstawie której konstruowane są ćwiczenia, maksymalne zbliżenie warunków, w jakich odbywają się ćwiczenia, do naturalnych warunków komunikacyjnych.
Niedostępny
Darmowa dostawa już od 100 zł
Na razie nie dodano żadnej recenzji.