WYDAWNICTWO Bez%20tytu%C5%82u_2.png-70%  

WIELKA WOJNA 1914-1918

WIELKA WOJNA 1914-1918 - Bellona
search

  WIELKA WOJNA 1914-1918

  Iwona Kienzler

  Bellona

  9788311133969

  29 x 21.2

  104

  twarda

  I wojna światowa ostatecznie zburzyła porządek polityczny i terytorialny, ukształtowany po wojnach napoleońskich w początkach XIX wieku. Rywalizacja wielkich mocarstw - Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec, Rosji oraz Austro-Węgier, podobnie jak "bałkański kocioł" stanowiły zarzewie konfliktu, jednakże za bezpośrednią przyczynę wybuchu

  I wojna światowa ostatecznie zburzyła porządek polityczny i terytorialny, ukształtowany po wojnach napoleońskich w początkach XIX wieku. Rywalizacja wielkich mocarstw - Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec, Rosji oraz Austro-Węgier, podobnie jak "bałkański kocioł" stanowiły zarzewie konfliktu, jednakże za bezpośrednią przyczynę wybuchu wielkiej wojny uznaje się zamach na arcyksięcia Franciszka Ferdynanda w Sarajewie. Była to przysłowiowa iskra, która podpaliła stos narosłych konfliktów.

  W wojnie uczestniczyły 33 państwa, a śmierć poniosło 10 milionów ludzi. Zmieniły się granice, upadły cesarstwa i powstały nowe państwa, w tym, odrodzona po ponad stuletniej niewoli, Polska.

  Niniejsza publikacja przedstawia w sposób przystępny genezę wojny, jej przebieg, uzbrojenie walczących stron oraz jej skutki.

  czytaj więcej
  Produkt poekspozycyjny lub końcówka magazynowa.
  Może posiadać nieznaczne uszkodzenia (np. metki cenowe, przybrudzenia, zarysowania, zagięcia), które nie wpływają na funkcjonalność produktu.
   WIELKA WOJNA 1914-1918 - Bellona
   6,96 zł
   19,90 zł
   Taniej o: 12.93 zł (-65%)


   Recenzje

   Na razie nie dodano żadnej recenzji.

   Napisz swoją opinię

   WIELKA WOJNA 1914-1918

   I wojna światowa ostatecznie zburzyła porządek polityczny i terytorialny, ukształtowany po wojnach napoleońskich w początkach XIX wieku. Rywalizacja wielkich mocarstw - Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec, Rosji oraz Austro-Węgier, podobnie jak "bałkański kocioł" stanowiły zarzewie konfliktu, jednakże za bezpośrednią przyczynę wybuchu wielkiej wojny uznaje ...

   Napisz swoją opinię