search
Udostępnij
Darmowa dostawa już od 100 zł
Książka przygotowana została głównie przez krakowskie środowisko filozoficzne (z udziałem innych ośrodków naukowych) po dwudziestu pięciu latach od wydania dzieła Romana Ingardena Wykłady z etyki. Zapewne też okrągła rocznica ukazania się tej rozprawy stanowiła dobrą inspirację i zarazem okazję do przybliżenia i przemyślenia na nowo
Książka przygotowana została głównie przez krakowskie środowisko filozoficzne (z udziałem innych ośrodków naukowych) po dwudziestu pięciu latach od wydania dzieła Romana Ingardena Wykłady z etyki. Zapewne też okrągła rocznica ukazania się tej rozprawy stanowiła dobrą inspirację i zarazem okazję do przybliżenia i przemyślenia na nowo dorobku twórczego w dziedzinie etyki (także aksjologii i antropologii) polskiego filozofa. Zbiór wartościowych poznawczo studiów, z pewnością przybliży świadomości współczesnych mniej znaną część dorobku twórczego Romana Ingardena i - ogólniej mówiąc - "krakowskiej szkoły fenomenologicznej".
Z recenzji prof. dra hab. Włodzimierza Tyburskiego
Książka stanowi wartościową odpowiedź na potrzebę całościowego opracowania etycznego dorobku krakowskiej szkoły aksjologii fenomenologicznej, a zawarte w niej studia wyznaczają pewien kierunek metarefleksji nad analizami Ingardena i jego uczniów. W tej perspektywie należy pogratulować Redaktorowi książki i oczekiwać na kontynuację powstałej inicjatywy.
Z recenzji dra hab. Waldemara Kmiecikowskiego
Niedostępny
Darmowa dostawa już od 100 zł
Na razie nie dodano żadnej recenzji.