
search
Udostępnij
Estera Żeromska
Wydawnictwo: TRIO
sztuka
460 str.
7 godz. 40 min.
DODAJ DO PAKIETU
"Japoński teatr klasyczny. Korzenie i metamorfozy" jest pierwszą w Polsce monografią poświęconą wszystkim gatunkom klasycznego teatru japońskiego (od zarania do połowy XIX wieku). Autorka, wpisując je w szerokie konteksty religijne, historyczne i społeczne,
Estera Żeromska
Wydawnictwo: TRIO
sztuka
460 str.
7 godz. 40 min.
DODAJ DO PAKIETU
"Japoński teatr klasyczny. Korzenie i metamorfozy" jest pierwszą w Polsce monografią poświęconą wszystkim gatunkom klasycznego teatru japońskiego (od zarania do połowy XIX wieku). Autorka, wpisując je w szerokie konteksty religijne, historyczne i społeczne, dociera do ich źródeł ukrytych między innymi w dawnych formach rytualnych i obyczajowych. Stara się w ten sposób pomóc pochodzącemu z kręgów kultury Zachodu odbiorcy odczytywać skodyfikowane środki wyrazu artystycznego i dostrzegać w nich przejawy wrażliwości Japończyków na piękno w brzydocie, współistnienie światła i cienia, dobra i zła. Wiele oryginalnych fotografii, rysunków i map dopełniających tekst ułatwia czytelnikowi przenoszenie się w czasie i przestrzeni, a zamieszczone tabele - porządkowanie różnych zagadnień.
Publikacja składa się z dwóch tomów. Pierwszy z nich jest poświęcony nō i kyōgen, drugi - kabuki i bunraku. W tomie drugim czytelnik poznaje genezę, dzieje i charakterystykę kabuki oraz teatru lalkowego bunraku, które powstały u progu XVII wieku jako owoc kultury mieszczańskiej.
Ta pięknie napisana książka zasługuje na uwagę nie tylko znawców kultury japońskiej, lecz także aktorów, reżyserów, scenografów, teatrologów, kulturoznawców, każdego miłośnika teatru i sztuk plastycznych.
Niedostępny
Darmowa dostawa już od 100 zł
Zamów tel.: tel.: 508768309 (Kamila)
Pon. – Pt. 8:00 – 15:00
Powiadom mnie o zmianie ceny.
Adrian Besley, Katarzyna Kowalczyk
Burda KsiążkiPierwsza w Polsce monografia obejmująca dzieje klasycznego teatru japońskiego. Autorka oprócz opisu poszczególnych rodzajów teatralnych (no, kyogen, kabuki, bunraku) stara się znaleźć źródła tych form wyrazu, poszukując ich w starych obyczajach i rytuałach. Swoje wywody opiera na rzetelnym materiale historycznym, światowej literaturze ...