search
Udostępnij
Darmowa dostawa już od 100 zł
Autor wspomnień to jeden z najmłodszych żołnierzy spośród 316 cichociemnych. Narracja autobiografii dotyczy okresu wojny (zesłanie do Kazachstanu, wstąpienie do Armii Andersa, wędrówka przez Bliski Wschód, Afrykę, do Szkocji – szkolenie cichociemnych spadochroniarzy AK, kursy z łączności radiowej i dywersji), a także niezwykle trudnych
Autor wspomnień to jeden z najmłodszych żołnierzy spośród 316 cichociemnych. Narracja autobiografii dotyczy okresu wojny (zesłanie do Kazachstanu, wstąpienie do Armii Andersa, wędrówka przez Bliski Wschód, Afrykę, do Szkocji – szkolenie cichociemnych spadochroniarzy AK, kursy z łączności radiowej i dywersji), a także niezwykle trudnych przeżyć powojennych, naznaczonych wieloletnim wyrokiem więzienia. Ze względu na szczegółowe opisy wydarzeń, jak również postawę autora i jednocześnie głównego bohatera, publikacja ma wysoką wartość historyczną i edukacyjną. Wspomnienia Bronisława Czepczaka-Góreckiego są wyjątkową relacją o tamtych trudnych wydarzeniach i trudnym czasie, oddaną z zacięciem gawędziarskim przez osobę nieprzeciętnego hartu ducha i niezłomnego charakteru.
Wspomnienia przygotowała pani Dorota Czepczak-Górecka, córka nieżyjącego od 2001 r. pana Bronisława Czepczaka-Góreckiego.
Publikacja wydana we współpracy z Fundacją im. Cichociemnych Spadochroniarzy Armii Krajowej.
Niedostępny
Darmowa dostawa już od 100 zł
Na razie nie dodano żadnej recenzji.