search
Udostępnij
Darmowa dostawa już od 100 zł
W kraju księcia Miraża na pozór wszystko toczy się normalnie… Między dworzanami trwa (odwieczna) walka o władzę, damy dworu (jak zazwyczaj) kłócą się i plotkują. Nie lepiej układa się w rodzinie królewskiej, jednak książę jest przekonany, że wszystko zmierza ku dobremu. Nie zauważa nawet, że jego kraj powoli pustoszeje. Poddani
W kraju księcia Miraża na pozór wszystko toczy się normalnie… Między dworzanami trwa (odwieczna) walka o władzę, damy dworu (jak zazwyczaj) kłócą się i plotkują. Nie lepiej układa się w rodzinie królewskiej, jednak książę jest przekonany, że wszystko zmierza ku dobremu. Nie zauważa nawet, że jego kraj powoli pustoszeje. Poddani wyjeżdżają… a ich miejsce zajmują nowi.
Tymczasem na niebie pojawia się Latający Rumak. Czy pomoże odwrócić zły los? Czy uratuje królestwo?
To książka dwóch mistrzów: skrzącą się humorem, jakże mądrą i piękną polszczyzną napisaną baśń Henryka Bardijewskiego zilustrował bowiem sam Bohdan Butenko.
Z pewnością zachwyci ona dzieci, a jednocześnie – między wierszami – wiele ważnych dla siebie prawd odnajdą w niej dorośli. Bo najlepsza książka dla dzieci to taka, którą równie mocno lubi cała rodzina. I taka właśnie jest "Baśń o Latającym Rumaku", w której jedni dostrzegą budującą opowieść o przyjaźni, sprawiedliwości i wspólnym działaniu, a inni – znakomitą satyrę społeczną.
Henryk Bardijewski - jest autorem ponad trzydziestu książek – powieści, tomów opowiadań, bajek dla dzieci („Złoty potok”, „Baśń o latającym dywanie”, „Bajka na biegunach”, „Wyprawa do kraju księcia Marginała”, „Każdy może zostać... odkrywcą”) oraz zbiorów słuchowisk i dramatów. Ma też w swoim dorobku ponad trzydzieści sztuk teatralnych i telewizyjnych oraz sto pięćdziesiąt słuchowisk radiowych.
Utwory Henryka Bardijewskiego zostały przetłumaczone na kilkanaście języków, m.in. angielski, niemiecki, włoski, czeski, słowacki, słoweński, bułgarski, serbskochorwacki i norweski.
Otrzymał wiele nagród w konkursach literackich, dwukrotnie nagrodę Komitetu ds. Radia i Telewizji za całokształt twórczości w dziedzinie dramaturgii radiowej (1971, 1983). Jest również laureatem nagrody Teatru Polskiego Radia „Honorowy Wielki Splendor” (2002), Nagrody im. C.K. Norwida (2007), Nagrody Prezydenta Miasta Częstochowy (2009) oraz Nagrody Literackiej im. Wł. Reymonta (2011). Za dokonania w dziedzinie literatury i teatru został uhonorowany Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski (1998), odznaką Zasłużony Działacz Kultury (1996) oraz Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” (2012).
Niedostępny
Darmowa dostawa już od 100 zł
Na razie nie dodano żadnej recenzji.