search
Udostępnij
Podręcznik „Laryngologia – wybrane zagadnienia z patologii jamy ustnej, gardła, krtani i okolic” pod red. prof. Witolda Szyftera jest kontynuacją wydanej w 2012 r. książki „Nowotwory w otorynolaryngologii”. Obie te pozycje zostały przygotowane przez zespół pracowników i współpracowników Katedry i Kliniki Otolaryngologii i Onkologii
Podręcznik „Laryngologia – wybrane zagadnienia z patologii jamy ustnej, gardła, krtani i okolic” pod red. prof. Witolda Szyftera jest kontynuacją wydanej w 2012 r. książki „Nowotwory w otorynolaryngologii”. Obie te pozycje zostały przygotowane przez zespół pracowników i współpracowników Katedry i Kliniki Otolaryngologii i Onkologii Laryngologicznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.
Otolaryngologia to bardzo szeroka specjalizacja, obejmująca ogromne spektrum wiedzy na temat fizjologii i patologii rejonu głowy i szyi. W podręczniku zawarto najnowsze informacje o najczęściej spotykanych problemach w przychodniach i szpitalach. Niektóre z nich zostały w sposób szczególny uwypuklone m.in. zagadnienie chorób swoistych w laryngologii. W podręczniku opracowano także temat chorób autoimmunologicznych z najczęściej występującym w otolaryngologii zespołem ziarniniakowatości i zapaleniem naczyń krwionośnych (GPA). Niektóre z prezentowanych schorzeń przekraczają ramy tradycyjnej otorynolaryngologii, jak choćby zagadnienie bezdechu sennego czy refluks żołądkowo-przełykowy ze wszystkimi jego konsekwencjami w obrębie gardła, krtani i jamy ustnej.W książce opisane zostały ponadto wszystkie tzw. klasyczne jednostki chorobowe będące w obszarze zainteresowań laryngologii – od ciał obcych oskrzeli i przełyku poprzez przewlekłe zapalenie migdałków podniebiennych i zwężenia krtaniowo-tchawicze do wybranych zagadnień foniatrycznych.
Dodatkowym walorem podręcznika jest bogata dokumentacja fotograficzna przypadków klinicznych.
Na razie nie dodano żadnej recenzji.