Opinie o Nas

   ZŁO Eagleton Terry

   Czytelnik

   9788307032863

   Terry Eagleton

   12,5 x 19,5 cm

   148

   miękka

   13,47 zł
   44,90 zł
   -70%
   Ilość :
   0 szt.

   Dla wielu współczesnych liberalnych i lewicowych intelektualistów zło jest pojęciem przestarzałym i niemodnym. Nazbyt mocno przypomina o istnieniu jednoznacznych norm i wyrazistych ocen, aby mogło pasować do nowoczesnego świata.

   redeem
   Kupując ten produkt możesz zebrać 1 punkt lojalnościowy . Twój koszyk będzie zawierał 1 punkt Punkty możesz wymienić na kod rabatowy 0,20 zł .   Ocena(0)
   • Polityka bezpieczeństwa
   • Dostawa
   • Zasady zwrotu

   Dla wielu współczesnych liberalnych i lewicowych intelektualistów zło jest pojęciem przestarzałym i niemodnym. Nazbyt mocno przypomina o istnieniu jednoznacznych norm i wyrazistych ocen, aby mogło pasować do nowoczesnego świata.W przystępnie napisanym eseju Terry Eagleton, czołowy brytyjski myśliciel odwołujący się do marksizmu, przeprowadza niespodziewany dowód na realność zła. Sięgając do tekstów literackich, teologii i psychoanalizy, przekonuje, że zło nie jest tylko zabytkiem ze średniowiecza, ale stanowi rzeczywistą siłę obecną w dzisiejszym świecie. Przygląda się sytuacji ludzi dopuszczających się złych, potwornych czynów bez racjonalnego uzasadnienia - dla samego czynienia zła. I stawia pytania: Czy zło jest rodzajem nicości? Dlaczego jest ono tak atrakcyjne i uwodzicielskie? Czy naprawdę możliwe jest, ażeby ludzie znajdowali przyjemność w destrukcji i czynieniu zła bez żadnego powodu?Terry Eagleton (ur. 1943) jest brytyjskim teoretykiem, historykiem i krytykiem literatury; zajmuje się też problematyką współczesnej kultury, religijności i filozofii. Wykładał na uniwersytetach w Anglii, Irlandii i Stanach Zjednoczonych; opublikował m.in. książki: Iluzje postmodernizmu oraz Rozum, wiara i rewolucja.

   Książka poekspozycyjna lub końcówka magazynowa.
   Może posiadać nieznaczne uszkodzenia (np. metki cenowe, przybrudzenia, zarysowania, zagięcia).

   Producent
   Czytelnik
   EAN
   9788307032863
   Autor
   Terry Eagleton
   Format/Rozmiar
   12,5 x 19,5 cm
   Ilość stron
   148
   Oprawa
   miękka

   Brak recenzji użytkowników.

   Napisz recenzję
   ZŁO Eagleton Terry
   Produkt poekspozycyjny lub końcówka magazynowa.
   Może posiadać nieznaczne uszkodzenia (np. metki cenowe, przybrudzenia, zarysowania, zagięcia), które nie wpływają na funkcjonalność produktu.

   20 innych produktów w tej samej kategorii:

   ZŁO Eagleton Terry

   13,47 zł
   44,90 zł
   -70%

   Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

   Akceptuj Więcej informacji Odrzuć