WYSPA ŚCIĘTYCH HIACYNTÓW Gonzalo Torrente Ballester

   Zysk i S-ka

   9788375063714

   Gonzalo Torrente Ballester

   12,5 x 19,5 cm

   446

   miękka

   9,87 zł
   32,90 zł
   -70%
   Ilość :
   0 szt.

   Wyspa Ściętych Hiacyntów to jedna z części tzw. "trylogii fantastycznej" tego autora, w której skład wchodzą także La saga/fuga de J. B. i Fragmentos de Apocalipsis, uważanych za najwybitniejsze osiągnięcie literackie tego autora. W Wyspie Ściętych Hiacyntów Gonzalo Tor rente Ballester bada genezę procesu twórczego: zamknięty świat powieści, pra...

   redeem
   Za ten produkt nie ma punktów lojalnościowych   Ocena(0)
   • Polityka bezpieczeństwa
   • Dostawa
   • Zasady zwrotu

   Wyspa Ściętych Hiacyntów to jedna z części tzw. "trylogii fantastycznej" tego autora, w której skład wchodzą także La saga/fuga de J. B. i Fragmentos de Apocalipsis, uważanych za najwybitniejsze osiągnięcie literackie tego autora. W Wyspie Ściętych Hiacyntów Gonzalo Tor rente Ballester bada genezę procesu twórczego: zamknięty świat powieści, prawdopodobieństwo, związki historii z fikcją i tekstu z autorem. To misternie spleciona, pełna subtelnego erotyzmu opowieść o miłości narratora, nieśmiałego wykładowcy literatury, do młodej Greczynki, Ariadny, z którą dzieli dom na Wyspie Ściętych Hi acyntów. Piękna Ariadna zakochana jest zaś w pewnym naukowcu, autorze książki, w której stara się dowieść, że... Napoleon nigdy nie istniał i został jedynie wymyślony przez Nelsona, Metternicha i Chateaubrianda. Wysmakowana narracja Ballestera nieustannie balansuje na granicy możliwego i niemożliwego, pomiędzy fikcją a realnością. Erotyzm i melancholia mieszają się tu z ciętą ironią charakterystyczną dla Gonzalo Torrente Ballestera.

   Książki poekspozycyjne lub końcówki magazynowe.
   Mogą posiadać nieznaczne uszkodzenia (np. metki cenowe, przybrudzenia, zarysowania, zagięcia).

   Producent
   Zysk i S-ka
   EAN
   9788375063714
   Autor
   Gonzalo Torrente Ballester
   Format/Rozmiar
   12,5 x 19,5 cm
   Ilość stron
   446
   Oprawa
   miękka

   Brak recenzji użytkowników.

   Napisz recenzję
   WYSPA ŚCIĘTYCH HIACYNTÓW Gonzalo Torrente Ballester
   Produkt poekspozycyjny lub końcówka magazynowa.
   Może posiadać nieznaczne uszkodzenia (np. metki cenowe, przybrudzenia, zarysowania, zagięcia), które nie wpływają na funkcjonalność produktu.

   Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

   20 innych produktów w tej samej kategorii:

   WYSPA ŚCIĘTYCH HIACYNTÓW Gonzalo Torrente Ballester

   9,87 zł
   32,90 zł
   -70%

   Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

   Akceptuj Więcej informacji Odrzuć