KOCHA LUBI SZANUJE... Alice Munro

   Wydawnictwo Literackie

   9788308054918

   Alice Munro

   128x200

   444

   miękka

   11,97 zł
   39,90 zł
   -70%
   Ilość :
   0 szt.

   Miłość jest przeznaczeniem, ale nie wytycza drogi na całe życie. Bywa, że pojawia się tam, gdzie jej nie oczekiwano, zmienia lub porzuca obiekt uczuć, niesie ze sobą namiętność bądź nudę przyzwyczajenia, nieraz utrzymuje się na niej 'leciutki nalot nienawiści'.

   redeem
   Kupując ten produkt możesz zebrać 1 punkt lojalnościowy . Twój koszyk będzie zawierał 1 punkt Punkty możesz wymienić na kod rabatowy 0,20 zł .   Ocena(0)
   • Polityka bezpieczeństwa
   • Dostawa
   • Zasady zwrotu

   Miłość jest przeznaczeniem, ale nie wytycza drogi na całe życie. Bywa, że pojawia się tam, gdzie jej nie oczekiwano, zmienia lub porzuca obiekt uczuć, niesie ze sobą namiętność bądź nudę przyzwyczajenia, nieraz utrzymuje się na niej 'leciutki nalot nienawiści'. Autorka  wypełnia przestrzeń między 'kocha' a 'szanuje' wielością odcieni uczuć i relacji. W jednym z opowiadań pisze, że 'przypomina to bardziej chwytanie czegoś w powietrzu niż budowanie historii'. Opowiada o przeszłości,  tworzy prawdopodobne scenariusze, ale nie namawia do poszukiwania prawdy o przyszłości za wszelką cenę: 'Nie pytaj, bo wiedzieć nie trzeba… co gotuje nam los, tobie i mnie'.
   Munro  pokazuje, jak głębokie  i niepowtarzalne  może być  życie zwykłych ludzi zawieszonych między prowincją a miastem, wiarą a bezbożnością, historią własnego życia a zapisanym gdzieś losem. 
   Munro podgląda swoich bohaterów zatrzymanych w kadrach pomiędzy poobiednim zmywaniem naczyń a decyzjami, które na zawsze zmienią ich los.
                                                                                                                                                                Piotr Stasiak, 'Polityka'
   Jonathan Frazen, wybitny realistyczny pisarz amerykański, składając Munro hołd w 'New York Timesie' napisał, że  w jej pisarstwie chodzi przede wszystkim o samą przyjemność opowiadania'.
                                                                                                                                                                Juliusz Kurkiewicz, 'Gazeta Wyborcza'
   Tytuł nawiązujący do dziecięcej wyliczanki, świadczy o nieprzewidywalności losu postaci. Autorka czerpie z dokonań realistów. Wiernie odtwarza rzeczywistości, dba o detale, a jednocześnie bawi się tą konwencją ,włączając do swoich opowieści oniryczne wątki. Na jedno z opowiadań z tomu "Kocha, lubi, szanuje", zdaniem krytyków najlepszej książki Munro, "The New Yorker" poświęcił aż pół numeru. Czy można wyobrazić sobie lepszą rekomendację?
   Damian Gajda, Onet.pl

   Producent
   Wydawnictwo Literackie
   EAN
   9788308054918
   Autor
   Alice Munro
   Format/Rozmiar
   128x200
   Ilość stron
   444
   Oprawa
   miękka

   Brak recenzji użytkowników.

   Napisz recenzję
   KOCHA LUBI SZANUJE... Alice Munro
   Produkt poekspozycyjny lub końcówka magazynowa.
   Może posiadać nieznaczne uszkodzenia (np. metki cenowe, przybrudzenia, zarysowania, zagięcia), które nie wpływają na funkcjonalność produktu.

   Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

   20 innych produktów w tej samej kategorii:

   KOCHA LUBI SZANUJE... Alice Munro

   11,97 zł
   39,90 zł
   -70%

   Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

   Akceptuj Więcej informacji Odrzuć