Płatność za zamówienie możesz zrealizować nawet za 30 dni.
KOMÓRKA + KONIEC KALIFORNII + POŻARCI + 7 INNYCH KSIĄŻEK (PAKIET 10 KSIĄŻEK) Zobacz większe

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 1 punkt lojalnościowy. Twój koszyk wyniesie 1 punkt lojalnościowy które mogą być zamienione na jeden bon o wartości 0,20 zł.


KOMÓRKA + KONIEC KALIFORNII + POŻARCI + 7 INNYCH KSIĄŻEK (PAKIET 10 KSIĄŻEK)

Schulze Ingo, Yarbrough Steve, Cavanaugh William T., Józef Ignacy Kraszewski, Walzer Michael, Leshem Ron, Saracinelli Ferdinando, Serafin Stanisław, Worner Uly, Andrzej Tuchorski, Gaare Jorgen, Sjaastad Oystein

Wab Czytelnik Fronda Słowo Muza IBL Interspar

9788374145787, 9788307031934, 9788362268245, 83-87033-11-1, 9788373198258, 9788374145886, 9788389348067, 9788389384010,9788376489032, 9788389763815

miękka, twarda

12,5 x 19,5 cm, 12.5x19.5 cm, 14 x 20 cm, 17,0 x 24,0 cm, 125 x 190 x 18, 12,3 x 19,5 cm, 13x20 cm, 14,5 x 20,5 cm, 12,5 x 19,5 cm, 14.5x23.0

318, 380, 164, 180, 240, 416, 104, 125, 220, 272

Poekspozycyjne Stan

Pakiet dziesięciu książek na który składa się:

1. KOMÓRKA Schulze Ingo

Trzynaście opowiadań. Trzynastu bohaterów. Trzynastka wydaje się w przypadku tej książki liczbą nieprzypadkową.

"– Jestem przesądna – powiedziała. Słońce świeciło na jej stopy. 
– Dlatego, że dziś trzynasty? Ale jest wtorek, we wtorki nic się nie dzieje. Poza tym trzynastka to szczęśliwa liczba. 
– Na pewno nie. 
– Ale my... dziś rano... To było już trzynastego. 
– Dziś rano? 
– Trzynastego ściągnęli mnie do firmy, 13 czerwca 2001. 
– Niech będzie, w takim razie to szczęśliwa liczba".

Niby jesteśmy racjonalni i trzeźwo podchodzimy do życia, ale poddajemy się czemuś, w co oficjalnie nie wierzymy. Uznajemy istnienie tajemnicy, której być przecież nie powinno, ale którą ukrywa zwyczajne życie. To o nas pisze Ingo Schulze. Pisze o zwyczajnych zdarzeniach, wartych zanotowania, ponieważ tkwią korzeniami w tym, co nieprzeniknione. Ale też o zdarzeniach tak niezwykłych, że – niezapisane – zostałyby wymazane z pamięci.

Schulzego interesuje moment, w którym nasze przyzwyczajenia i wiara w niezmienność codzienności ulegają zawieszeniu. Czy jest to pogoń za literackim mirażem, czy skórka pomarańczy, dzięki której można przez chwilę uchwycić tajemnicę stworzenia, czy wreszcie rosyjski niedźwiedź cyrkowy na rowerze pośrodku estońskiego lasu – Schulze przygląda się tym chwilom i ofiarowuje je nam, pytając jakby od niechcenia: kiedy ostatnio tobie przydarzyło się coś podobnego?

2. KONIEC KALIFORNII Yarbrough Steve

`Koniec Kalifornii` to poruszający obraz klaustrofobicznego życia w niewielkim, położonym w delcie Missisipi miasteczku Loring, gdzie jedynymi dostępnymi rozrywkami są futbol, alkohol i seks, a grzechy rodziców - w bezbłędny po faulknerowsku sposób - ciążą na losach dzieci.

Kolejna, po `widzialnych duchach` (2003) i `Jeńcach wojennych` (2005), powieść współczesnego amerykańskiego pisarza Steve`a Yarbrough (ur. 1956), laureata prestiżowych nagród literackich, takich jak Mississippi Authors Award czy California Book Award, autora wydawanego także w Wielkiej Brytanii, Holandii i Japonii.

3. POŻARCI GOSPODARKA A POWOŁANIE CHRZEŚCIJAŃSKIE Cavanaugh William T.

Mieć czy być? Czy chrześcijanie powinni opowiadać się za czy przeciw wolnemu rynkowi? Dlaczego konsumpcjonizm „pożera” konsumentów? Dlaczego prezesi wielkich firm nie znają umiaru w zwiększaniu własnych wynagrodzeń? Dlaczego związki zawodowe są coraz słabsze? I dlaczego ulega zatarciu różnica między pracownikiem a niewolnikiem? Ta książka odpowiada nie tylko na te pytania. Jest w niej zawarta także potężna dawka teologicznej refleksji nad zagadnieniami takimi jak Bóg, sprawiedliwość, globalizacja i wolność. Nie brak również konkretnych przykładów rozwiązań gospodarczych, spójnych z życiem w Ciele Chrystusa. A takowe już istnieją i – jak wykazuje Autor – funkcjonują z pożytkiem dla ogółu. Tę rozprawę z przyjemnością przeczytają ludzie starający się żyć w zgodzie z dziesięciorgiem przykazań – ale i czerwoni rewolucjoniści też znajdą w niej coś dla siebie...

4. CZARNA PEREŁKA NIEZAPOMNIANE LEKTURY Józef Ignacy Kraszewski

"Czarna perełka" to znakomita powieść Józefa Ignacego Kraszewskiego, która została wydana w serii: Niezapomniane Lektury.

5. POLITYKA I NAMIĘTNOŚĆ Walzer Michael

Polityka i namiętność to zbiór eleganckich w stylu i wyrafinowanych esejów poświęconych współczesnej teorii liberalnej. Łącząc głęboką wiedzę z praktyczną mądrością, wybitny filozof polityki, Michael Waizer, nie tytko poddaje krytyce tę teorię, lecz także przedstawia sposoby, dzięki którym można by dokonać jej rewizji. Liberalizm musi zacząć wspierać emancypację najbardziej dyskryminowanych grup społeczeństwa. Należy je wspierać, a nie zostawiać własnemu losowi. Choć wydaje się to zaprzeczeniem idei liberalnej, Waizer uważa, że dla właściwego funkcjonowania współczesnych systemów demokratycznych konieczne jest nie porzucenie, ale pogodzenie teorii liberalizmu z egalitaryzmem. A ten postuluje aktywny udział państwa w życiu jednostki, tak aby zachować najlepsze cechy obu systemów.

6. TWIERDZA BEAUFORT Leshem Ron

Książka Rona Leshema opisuje walkę, żołnierzy, bezustanne napięcie i strach. Ale właściwie nie jest to książka o wojnie. 
Baza Beaufort w Libanie. Izraelski oficer Erez Liberti w niewysłanych listach do dziewczyny pisze przede wszystkim o sensie swojego życia. O żołnierzach, którymi dowodzi, o patrolach, wartach, ćwiczeniach, nudzie, z którą trudniej dać sobie radę niż z terrorystami. Twierdza staje się dla niego całym światem.

7. WYBAWIENIE RUGGIERA Z WYSPY ALCYNY Saracinelli Ferdinando, Serafin Stanisław

Biblioteka Pisarzy Staropolskich prezentuje nowocześnie opracowane edycje ważnych dzieł literatury dawnej. Tomiki z tej serii, łączące cechy wydania krytycznego i popularnego, przeznaczone są zarówno dla historyków literatury, jak i studentów, uczniów oraz wszystkich, których interesuje przeszłość naszej kultury.

8. BYĆ PIĘKNĄ NIE ZA KAŻDĄ CENĘ Worner Uly

Potrzeba bycia piękną za każdą cenę, czyli kompleks Salome, dotyczy wielu kobiet, które są głęboko przekonane że wraz z utratą zewnętrznej atrakcyjności nie będą miały niczego do zaoferowania. Kompleks ten często jest skrywany pod maską pewności siebie. Potrzebie bycia piękną za każdą cenę, Uly Worner przeciwstawia program 7 kroków. Program ten powstał na bazie jej własnych doświadczeń zebranych w ramach prowadzonej praktyki poradnictwa życiowego. Jego celem jest pozbawienie kobiet złudnego poczucia braku własnej wartości i ukształtowanie w nich mocnej samoświadomości, która z pewnością polepszy ich jakość życia.

9. REZYDENT WIEŻY KSIĘGA I Tuchorski Andrzej

Kto sprzedaje herosom broń? Kto posiada mapy prowadzące do skarbów? Kto wie o magii więcej niż inni? Rezydent wieży!
Tylko najpotężniejsi magowie mogą liczyć na ten zaszczytny tytuł. Każdy z nich jest niesamowity, lecz Klavres z wieży Irrum jest wyjątkowy. Kiedy do drzwi puka przygoda, nie potrafi się powstrzymać i zawsze jej otwiera. Gra o najwyższe stawki i świetnie się bawi. Co byłoby warte życie maga bez dreszczyku emocji?

10. HARRY POTTER FILOZOFICZNY CZARODZIEJ Gaare Jorgen, Sjaastad Oystein

Podczas wizyty autorów w mieszkaniu Astrid Lindgren, jej córka, Karin Nyman, spytała: "Dlaczego nie napiszecie książki o Harrym Potterze?". Napisali, i podobnie, jak w ich poprzednich książkach, trudne i zawiłe tematy stają się zabawne i ciekawe. Tę książkę czyta się przez okulary filozoficzne, bardzo podobne do okularów Harry'ego.

Co się wydarzy w ostatniej części? Czy Dumbledore naprawdę umarł, czy może jego pozorna śmierć jest tylko sprytną dezinformacją, uknutą, aby zmylić ciemną stronę? Ta kwestia, istotna dla każdego fana Harrego Pottera, powoduje dylematy etyczne (czy osiągnięcie wyższego celu jest usprawiedliwieniem do oszukiwania, zarówno wrogów, jak i przyjaciół?).

Opowieść o Harrym Potterze jest mocno zakorzeniona w mitologii i tradycji magicznej, lecz jej filozoficzne podłoże czeka jeszcze na odkrycie, bo np. Tiara Przydziału, Mapa Huncwotów oraz Myślodsiewnia są uosobieniem myśli wyrażonych przez Platona, Kanta i Hume'a, a w postawionym na głowie świecie Mugoli i czarodziejów, autorzy tłumaczą, pozbawiony lepkiej poprawności politycznej przekaz o tolerancji i antyrasizmie. Jorgen Gaare i Oystein Sjaastad pytają dlaczego ta opowieść zdobywa tak różnorodne grupy czytelników, niezależnie od kultury i wieku? ... I odpowiadają: prawdopodobnie dlatego, że sięga głęboko w naszą ludzką egzystencję, grając na emocjach i ambicjach, naszych nadziejach i obawach, pojęciach i przekonaniach. Gdybyście kiedyś wątpili: Harry Potter zabiera nas prosto do filozofii!

Produkt poekspozycyjny lub końcówka magazynowa.
Może posiadać nieznaczne uszkodzenia (np. metki cenowe, przybrudzenia, zarysowania, zagięcia).

Opinie

Napisz opinię

KOMÓRKA + KONIEC KALIFORNII + POŻARCI + 7 INNYCH KSIĄŻEK (PAKIET 10 KSIĄŻEK)

KOMÓRKA + KONIEC KALIFORNII + POŻARCI + 7 INNYCH KSIĄŻEK (PAKIET 10 KSIĄŻEK)

Pakiet dziesięciu książek na który składa się:

Nasza cena:

19,90 zł brutto

294,50 zł
Taniej o: 274.6 zł (93 %)

ZA PÓŹNO. SPRZEDANY!

Dodaj do listy życzeń

Opcje wysyłki

Darmowa wysyłka od 200 zł Paczką w Ruchu
Domówienie do zamówienia (dot. zamówień niewysłanych): 0 zł
Paczka pocztowa MINI : 6.5 zł
Paczka Pocztowa - odbiór w placówce poczty: 7.5 zł
Paczka Pocztowa: 9.99 zł
Paczka Pocztowa - odbiór w placówce poczty (za pobraniem): 10.5 zł
Paczkomat Inpost: 11.5 zł
Kurier InPost: 13 zł
Kurier DPD: 13 zł
Poczta Polska - Kurier: 13 zł
Paczka pocztowa (za pobraniem): 13 zł
pokaż więcej
Paczka pocztowa (za pobraniem): 13 zł
Paczkomat INPOST (pobranie): 13 zł
Poczta Polska - Kurier (za pobraniem) : 19.68 zł
Kurier InPost (za pobraniem): 13 zł
Kurier DPD za pobraniem: 13 zł
Toruń, Łódzka 69A: 0 zł
Skępe , Księgarnia skladnicaksiegarska.pl, Al. 1 maja 9: 0 zł
Poznań Dębiec - Księgarnia Emulus.pl Osinowa 14/16 Pawilon handlowy: 2 zł
Bydgoszcz, Księgarnia Gratka, Jezuicka 24: 2 zł
Toruń - Kurier lokalny : 3 zł
Warszawa Hala Mirowska - Księgarnia na 1 piętrze. 10-18 pn-pt, Plac Mirowski 1 pawilon 38: 1.99 zł
Poczta Polska - przesyłka zagraniczna (Europa): 0 zł
Kurier DPD zagranica (UE): 0 zł
Paczka w Ruchu: 5.99 zł
Paczka w Ruchu - przesyłka pobraniowa: 8.99 zł
schowaj

Inne z tej kategorii