Opinie o Nas

   MAFIJNE PAŃSTWO PUTINA Harding Luke

   Vis-a-Vis Etiuda

   9788379980284

   Harding Luke

   148 x 214

   336

   twarda

   11,97 zł
   39,90 zł
   -70%
   Ilość :
   0 szt.

   Autor: Harding Luke


   Mafijne państwo Putina opisuje wiele aspektów rosyjskiego życia, od wojny Rosji z Gruzją do rozkwitu skrajnej prawicy, od bogactwa Putina do ubóstwa wsi. Relacje Hardinga są jasne, precyzyjne i na czasie (…). Szczególnie uderzające (…) jest to, że reporter 'Guardiana“ zostaje potraktowany przez FSB jak wróg p...

   redeem
   Kupując ten produkt możesz zebrać 1 punkt lojalnościowy . Twój koszyk będzie zawierał 1 punkt Punkty możesz wymienić na kod rabatowy 0,20 zł .   Ocena(0)
   • Polityka bezpieczeństwa
   • Dostawa
   • Zasady zwrotu   Mafijne państwo Putina opisuje wiele aspektów rosyjskiego życia, od wojny Rosji z Gruzją do rozkwitu skrajnej prawicy, od bogactwa Putina do ubóstwa wsi. Relacje Hardinga są jasne, precyzyjne i na czasie (…). Szczególnie uderzające (…) jest to, że reporter 'Guardiana“ zostaje potraktowany przez FSB jak wróg państwa“. – 'The Spectator“ Rosja staje przed nami naga w tej pasjonującej relacji z czterech lat prowadzenia moskiewskiego biura 'Guardiana“ (…). Mamy już obszerną literaturę opisującą twardą rzeczywistość Rosji Putina, ale Harding wnosi coś nowego: pozwala nam poczuć codzienne życie w tej rzeczywistości. Opisuje rosyjskie tragedie i absurdy poprzez serię żywych i często poruszających spotkań z ludźmi (…). Umiejętności opisowe autora i jego wnikliwe obserwacje mentalności i metod putinizmu wystarczą, by uznać Mafijne państwo Putina za lekturą obowiązkową. – David Clark, 'New Statesman“ Znaczenie książki Luke’a Hardinga polega głównie na tym, że zawiera ona relację z pierwszej ręki ze stosunkowo delikatnej, ale znamiennej operacji sponsorowanego przez państwo nękania niewygodnej osoby; to prześladowanie jest, jak wiele innych rzeczy w Rosji, rozmyślnie niejasne i możliwe do oficjalnego zaprzeczenia. – A.D. Miller, 'Guardian“ Książkę tę przenika poczucie niepewności, lęku i zrozumiałej paranoi. Ale to nie zaciemnia zawartej w niej analizy. Sporządzony przez Hardinga opis rozwoju rosyjskiej rasistowskiej prawicy, która posuwa się do coraz częstszych morderstw obco wyglądających niewinnych ludzi (zwykle z Kaukazu), jest głęboko niepokojący (…). Książka Hardinga pokazuje jasno, że Rosja znowu zeszła na polityczne i społeczne manowce, co sprawia, że ogromne wyzwania, przed jakimi wszyscy stoimy, w obecnym kryzysie będą jeszcze cięższe. – Misha Glenny, 'Irish Times“ Opowieść Hardinga jest intrygująca i pozwala lepiej zrozumieć ważne bieżące sprawy międzynarodowe (…). Harding jest nieustępliwy w swoim dążeniu do prawdy i kreśli ostry obraz warunków i postaw społecznych w Rosji (…). Książka Mafijne państwo Putina, oparta na dużej wiedzy, ale przystępnie napisana, przybliża nam współczesną Rosję. – bookbag.co.uk Mafijne państwo Putina jest pełne wszelkich możliwych klisz na temat rosyjskiego życia, którym rządzą 'arbitralność, hipokryzja, kłamstwo, zachłanność, zdrada i bezmyślność“, by użyć formuły XIX--wiecznego satyryka Michaiła Sałtykowa-Szczedrina, którego Luke Harding cytuje w swojej książce. Jednak opisywane w niej zdarzenia dają autorowi prawo do stwierdzenia (a czytelnikowi powód do przekonania), że te klisze są nadal zgodne z prawdą. – 'The Oxonian Review“ W 2010 roku, po rewelacjach WikiLeaks, nie wszyscy byli przekonani, że Rosja jest 'praktycznie państwem mafijnym“. Dla niektórych teza mojej książki była zbyt ponura, przesadna, prowokacyjna, podyktowana historycznym pesymizmem. W 2014 roku – i po horrorze MH17 – wyraża oczywisty stan rzeczy.

   Producent
   Vis-a-Vis Etiuda
   EAN
   9788379980284
   Autor
   Harding Luke
   Format/Rozmiar
   148 x 214
   Ilość stron
   336
   Oprawa
   twarda

   Brak recenzji użytkowników.

   Napisz recenzję
   MAFIJNE PAŃSTWO PUTINA Harding Luke
   Produkt poekspozycyjny lub końcówka magazynowa.
   Może posiadać nieznaczne uszkodzenia (np. metki cenowe, przybrudzenia, zarysowania, zagięcia), które nie wpływają na funkcjonalność produktu.

   Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

   20 innych produktów w tej samej kategorii:

   MAFIJNE PAŃSTWO PUTINA Harding Luke

   11,97 zł
   39,90 zł
   -70%

   Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

   Akceptuj Więcej informacji Odrzuć