BOHATERKI POWSTAŃCZEJ WARSZAWY. MY MUSIMY BYĆ MOCNE I JASNE Barbara Wachowicz

   Muza

   9788377587157

   Barbara Wachowicz

   175 x 248

   704

   twarda

   18,00 zł
   59,99 zł
   -70%
   Ilość :
   0 szt.

   Książka jest opowieścią o dziewczętach  walczących w Powstaniu Warszawskim. Każdej bohaterce poświęcony jest odrębny rozdział. Autorka po mistrzowsku kreśli sylwetki 18 kobiet. Odkrywa mało znane karty powstańcze wybitnych aktorek Aliny Janowskiej i Danuty Szaflarskiej. Przybliża dzieje Krystyny Wańkowiczówny i Krystyny Krahelskiej oraz mniej znany...

   redeem
   Kupując ten produkt możesz zebrać 1 punkt lojalnościowy . Twój koszyk będzie zawierał 1 punkt Punkty możesz wymienić na kod rabatowy 0,20 zł .   Ocena(0)
   • Polityka bezpieczeństwa
   • Dostawa
   • Zasady zwrotu

   Książka jest opowieścią o dziewczętach  walczących w Powstaniu Warszawskim. Każdej bohaterce poświęcony jest odrębny rozdział. Autorka po mistrzowsku kreśli sylwetki 18 kobiet. Odkrywa mało znane karty powstańcze wybitnych aktorek Aliny Janowskiej i Danuty Szaflarskiej. Przybliża dzieje Krystyny Wańkowiczówny i Krystyny Krahelskiej oraz mniej znanych kobiet, które wsławiły się niezwykłą odwagą i bohaterstwem np. Lidii Markiewicz-Ziental, która przeszła cały szlak bojowy powstania, czy Haliny Dunin-Karwickiej, łączniczki Batalionu 'Parasol', Henryki Dziakowskiej-Zarzyckiej, łączniczki i sanitariuszki Batalionu 'Parasol', która uczestniczyła w walkach na Woli, Starym Mieście i w Śródmieściu, czy Danuty Zdanowicz-Rossmanowej, komendantki Wojskowej Służby Kobiet Batalionu 'Ostoja', adiutantki harcmistrza Tadeusza Zawadzkiego 'Zośki' i kapitana Tadeusza Klimowskiego.Z wieloma kobietami, bądź ich rodzinami autorka jest zaprzyjaźniona lub pozostaje w stałym kontakcie. Bohaterki poznajemy z listów, pamiętników, relacji bliskich, wspomnień towarzyszy czasów walki i wywiadów z samymi uczestniczkami Powstania.Dzięki osobistym kontaktom autorki dodatkową niezaprzeczalną wartością książki są unikatowe zdjęcia archiwalne.

   Producent
   Muza
   EAN
   9788377587157
   Autor
   Barbara Wachowicz
   Format/Rozmiar
   175 x 248
   Ilość stron
   704
   Oprawa
   twarda

   Brak recenzji użytkowników.

   Napisz recenzję
   BOHATERKI POWSTAŃCZEJ WARSZAWY. MY MUSIMY BYĆ MOCNE I JASNE Barbara Wachowicz
   Produkt poekspozycyjny lub końcówka magazynowa.
   Może posiadać nieznaczne uszkodzenia (np. metki cenowe, przybrudzenia, zarysowania, zagięcia), które nie wpływają na funkcjonalność produktu.

   Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

   20 innych produktów w tej samej kategorii:

   BOHATERKI POWSTAŃCZEJ WARSZAWY. MY MUSIMY BYĆ MOCNE I JASNE Barbara Wachowicz

   18,00 zł
   59,99 zł
   -70%

   Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

   Akceptuj Więcej informacji Odrzuć