NOBLIŚCI ZNAD WISŁY, ODRY I NIEMNA. OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA Pilichowie Maria i Przemysław

   Muza

   9788374957694

   Pilichowie Maria i Przemysław

   20,0 x 20,0 cm

   310

   twarda

   16,50 zł
   54,99 zł
   -70%
   Ilość :
   0 szt.

   Celem książki jest zaprezentowanie tych laureatów Nagrody Nobla, którzy urodzili się nad Odrą, Wisłą i Niemnem, lecz nie czuli się Polakami, ale Amerykanami, Żydami, Niemcami. Autorzy wyeksponowali te informacje, które najbardziej zainteresują polskiego czytelnika, czyli związki noblistów z miejscem urodzenia i środowiskiem, w którym wyrastali. ...

   redeem
   Kupując ten produkt możesz zebrać 1 punkt lojalnościowy . Twój koszyk będzie zawierał 1 punkt Punkty możesz wymienić na kod rabatowy 0,20 zł .   Ocena(0)
   • Polityka bezpieczeństwa
   • Dostawa
   • Zasady zwrotu

   Celem książki jest zaprezentowanie tych laureatów Nagrody Nobla, którzy urodzili się nad Odrą, Wisłą i Niemnem, lecz nie czuli się Polakami, ale Amerykanami, Żydami, Niemcami. Autorzy wyeksponowali te informacje, które najbardziej zainteresują polskiego czytelnika, czyli związki noblistów z miejscem urodzenia i środowiskiem, w którym wyrastali. Oddzielne rozdziały poświęcone są polskim laureatom Nagrody Nobla, rodzinie Curie, miastu noblistów Wrocławowi oraz wszystkim tym laureatom, którzy urodzili się poza Polską, ale są związani z naszym krajem, np. miejscem zamieszkania. Książka jest bogato ilustrowana zdjęciami współczesnymi i archiwalnymi oraz rycinami.

   W obecnym, drugim wydaniu ksiązki zostały dodane biografie 8 laureatów Nagrody Nobla. Dwaj z nich otrzymali nagrody w ostatnich latach. Leonid Hurwicz, laureat z 2007 r. i amerykański uczony Jack W. Szostak noblista z 2009 r. Pozostałe 6 osób to nowe "odkrycia", czasem zaskakujące jak fakt, że wybitny fizyk radziecki Piotr Kapica miał polskich przodków.

   W drugim wydaniu znalazły się nowe zdjęcia i fotografie okłądek nowych książek oraz ponad 150 uzupełnień i uaktualnień.

   Łącznie opisanych jest 63 laureatów Nagrody Nobla ze wszystkich dziedzin.

   Producent
   Muza
   EAN
   9788374957694
   Autor
   Pilichowie Maria i Przemysław
   Format/Rozmiar
   20,0 x 20,0 cm
   Ilość stron
   310
   Oprawa
   twarda

   Brak recenzji użytkowników.

   Napisz recenzję
   NOBLIŚCI ZNAD WISŁY, ODRY I NIEMNA. OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA Pilichowie Maria i Przemysław
   Produkt poekspozycyjny lub końcówka magazynowa.
   Może posiadać nieznaczne uszkodzenia (np. metki cenowe, przybrudzenia, zarysowania, zagięcia), które nie wpływają na funkcjonalność produktu.

   Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

   20 innych produktów w tej samej kategorii:

   NOBLIŚCI ZNAD WISŁY, ODRY I NIEMNA. OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA Pilichowie Maria i Przemysław

   16,50 zł
   54,99 zł
   -70%

   Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

   Akceptuj Więcej informacji Odrzuć