WYDAWNICTWO 3.jpg-70%  
  • -70%
search

 

Polityka bezpieczeństwa

 

Dostawa

 

Zasady zwrotu

FRANCISZEK LISZT PRZYJACIEL POLSKI I POLAKÓW Stanisław Dybowski

69,00 zł
20,70 złoszczędzasz: 48.3 zł
Darmowa dostawa już od 100 zł
Ilość

Piw

9788306034868

Stanisław Dybowski

25.5 x 17.5

600

twarda

Życiorys Franciszka Liszta ‒ kompozytora i pianisty zaliczanego do najwybitniejszych artystów XIX wieku ‒ to materiał na fascynującą opowieść. W jego burzliwych losach dawały o sobie znać dwie ścierające się ze sobą natury – zmysłowa, ekstrawertyczna, przejawiająca się w grze niezwykłą wirtuozerią oraz refleksyjna, wręcz kontemplacyjna, prowadząca do doświadczeń religijnych.

Wszystko to Stanisław Dybowski opisuje z wyjątkowym talentem gawędziarza, oferując jednak znacznie więcej niż tylko kolejną biografię. Spośród licznych kontaktów znakomitego pianisty wydobywa na plan pierwszy jego związki z Polską i na nich skupia swą opowieść. Przedstawia liczne grono ważnych w życiu Franciszka Liszta Polek i Polaków – poczynając od Fryderyka Chopina ‒ pieczołowicie wymienia polskie wątki w jego twórczości, opisuje w końcu zaangażowanie w sprawy polskie, otwierając nową perspektywę spojrzenia na tego wybitnego artystę, któremu Polska i jej kultura były nader bliskie.

Produkt poekspozycyjny lub końcówka magazynowa.
Może posiadać nieznaczne uszkodzenia (np. metki cenowe, przybrudzenia, zarysowania, zagięcia), które nie wpływają na funkcjonalność produktu.

Recenzje

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz swoją opinię

FRANCISZEK LISZT PRZYJACIEL POLSKI I POLAKÓW Stanisław Dybowski

Życiorys Franciszka Liszta ‒ kompozytora i pianisty zaliczanego do najwybitniejszych artystów XIX wieku ‒ to materiał na fascynującą opowieść. W jego burzliwych losach dawały o sobie znać dwie ścierające się ze sobą natury – zmysłowa, ekstrawertyczna, przejawiająca się w grze niezwykłą wirtuozerią oraz refleksyjna, wręcz kontemplacyjna, ...

Napisz swoją opinię

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Warunki przechowywania i dostępu do cookies możesz ustawić w Twojej przeglądarce. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć