Płatność za zamówienie możesz zrealizować nawet za 30 dni.
SCENICZNE DROGI KRZYŻOWE DLA MŁODZIEŻY Rafał Szymkowiak OFMCap Zobacz większe

Nie ma punktów za ten produkt.


SCENICZNE DROGI KRZYŻOWE DLA MŁODZIEŻY Rafał Szymkowiak OFMCap

Rafał Szymkowiak OFMCap

Serafin

9788360512364

miękka

15,0 x 21,0 cm

184

Poekspozycyjne Stan

Jak mówić młodym ludziom o Bogu? Jak przyciągnąć ich do Kościoła przeżywającego i celebrującego misterium wiary? To pytanie bardzo często zadają sobie księża i katecheci zaangażowani w troskę o religijne wychowanie młodego pokolenia. Okres Wielkiego Postu z pewnością jest czasem, który stwarza wiele dodatkowych okazji, by młody człowiek skierował swoje kroki do kościoła czy parafialnej salki. Jedną z takich możliwości jest nabożeństwo drogi krzyżowej, od wieków wpisane w nurt pobożności pasyjnej.
To tradycyjne nabożeństwo, którego podstawowym celem jest zanurzenie się w tajemnicę Męki Chrystusa, wciąż stanowi szansę odnalezienia odpowiedzi na podstawowe pytania o sens życia, śmierci i cierpienia. Jednakże, aby mogło ono w pełni przyciągnąć i zaangażować młodego człowieka, potrzeba znalezienia dla niego nowej formy.
Z takich poszukiwań zrodził się pomysł scenicznych dróg krzyżowych dla młodzieży, które w formie bardziej zbliżone są do średniowiecznych misteriów i sztuk teatralnych niż tradycyjnego nabożeństwa od lat odprawianego w naszych kościołach.
Okazuje się, że młodzież żyjąca w świecie medialnym, przesyconym obrazami, jest bardzo otwarta na tego rodzaju drogi krzyżowe. Od kilku lat ojciec Rafał Szymkowiak wraz z młodzieżą działającą przy krakowskim klasztorze Braci Mniejszych Kapucynów organizuje w czasie Wielkiego Postu sceniczne drogi krzyżowe. Pomysłów na nie jest wiele! Jedni odgrywają "Drogę śmierci na jawie” (sceny z drogi krzyżowej Jezusa zostają odniesione do życia współczesnego człowieka), inni drogę odrzuconego przez wszystkich narkomana, który odnajduje ukojenie pod krzyżem, świadom, że jest nieupoważniony do czerpania łaski od Ukrzyżowanego ("Nieupoważnionym wstęp wolny”), jeszcze inni tajemnicę odkupienia ubierają w formę musicalu ("Rockowa droga krzyżowa”).
"Młodzi ludzie mają pomysłów bez liku i mówią o ostatnich chwilach z życia Jezusa językiem przemawiającym do ich rówieśników. Wystarczy kilka podpowiedzi i pomysłów, aby to, co przygotowują, stało się sztuką godną obejrzenia. Wystarczy poprosić młodzieżowe grupy działające przy parafii czy szkolne koła teatralne, aby zechciały zaangażować się i podzielić swoimi talentami. Piątkowy wieczór jest wyśmienitą porą na organizowanie przez młodych takich nabożeństw – mówi o. Rafał Szymkowiak. – Oczywiście przychodzą także starsi i – ku zdziwieniu młodych – nie czują się zgorszeni czy nawet zadziwieni. Jedną z pierwszych zachwyconych tą formą przeżywania drogi krzyżowej osób była starsza kobieta, która przypadkowo znalazła się w tym czasie w kościele. Może warto spróbować! Nie trzeba wiele! Kilku zapalonych ludzi i pomysł, aby orędzie miłości Boga przekazać w sposób godny nowego wina i nowych bukłaków.”
Książka "Sceniczne drogi krzyżowe dla młodzieży” jest próbą podzielenia się doświadczeniem organizowania takich dróg krzyżowych. Zebrane w niej scenariusze mogą być pomocą i natchnieniem dla tych, którzy szukają sposobu na to, jak lepiej przybliżyć młodemu pokoleniu tajemnicę odkupienia.

Produkt poekspozycyjny lub końcówka magazynowa.
Może posiadać nieznaczne uszkodzenia (np. metki cenowe, przybrudzenia, zarysowania, zagięcia).

Opinie

Napisz opinię

SCENICZNE DROGI KRZYŻOWE DLA MŁODZIEŻY Rafał Szymkowiak OFMCap

SCENICZNE DROGI KRZYŻOWE DLA MŁODZIEŻY Rafał Szymkowiak OFMCap

Jak mówić młodym ludziom o Bogu? Jak przyciągnąć ich do Kościoła przeżywającego i celebrującego misterium wiary? To pytanie bardzo często zadają sobie księża i katecheci zaangażowani w troskę o religijne wychowanie młodego pokolenia. Okres Wielkiego Postu z pewnością jest czasem, który stwarza wiele dodatkowych okazji, by młody człowiek skierowa...

Nasza cena:

5,97 zł brutto

19,90 zł
Taniej o: 13.93 zł (70 %)

ZA PÓŹNO. SPRZEDANY!

Dodaj do listy życzeń

Opcje wysyłki

Darmowa wysyłka od 200 zł Paczką w Ruchu
Domówienie do zamówienia (dot. zamówień niewysłanych): 0 zł
Paczka w Ruchu (pobranie dodatkowo płatne + 3 zł): 5.99 zł
Paczka pocztowa MINI : 6.5 zł
Paczka Pocztowa - odbiór w placówce poczty: 7.5 zł
Paczka INPOST: 8.5 zł
Paczka Pocztowa: 9.99 zł
Paczkomat Inpost: 10 zł
Paczka Pocztowa - odbiór w placówce poczty (za pobraniem): 10.5 zł
Kurier InPost: 13 zł
Kurier DPD: 13 zł
pokaż więcej
Kurier DPD: 13 zł
Poczta Polska - Kurier: 13 zł
Paczka pocztowa (za pobraniem): 13 zł
Paczkomat INPOST (pobranie): 13 zł
Poczta Polska - Kurier (za pobraniem) : 19.68 zł
Kurier InPost (za pobraniem): 13 zł
Kurier DPD za pobraniem: 13 zł
Toruń, Łódzka 69A: 0 zł
Skępe , Księgarnia skladnicaksiegarska.pl, Al. 1 maja 9: 0 zł
Poznań Dębiec - Księgarnia Emulus.pl Osinowa 14/16 Pawilon handlowy: 2 zł
Bydgoszcz, Księgarnia Gratka, Jezuicka 24: 2 zł
Toruń - Kurier lokalny : 3 zł
Warszawa Hala Mirowska - Księgarnia na 1 piętrze. 10-18 pn-pt, Plac MIrowski 1: 1.99 zł
Poczta Polska - przesyłka zagraniczna (Europa): 0 zł
Kurier DPD zagranica (UE): 0 zł
schowaj

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Inne z tej kategorii